پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سامانه «چارت هوایی دیجیتال» رونمایی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 266947 // // // //


سامانه «چارت هوایی دیجیتال» رونمایی شد

سامانه «چارت هوایی دیجیتال» با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش رونمایی شد.


سامانه «چارت هوایی دیجیتال» رونمایی شد

امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم رونمایی از نقشه‌های بومی هوانوردی که امروز در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، با اشاره به حوادث ماه جاری، گفت: دی‌ماه بسیار پر حادثه و پر ماجرایی را پشت سر گذاشتیم که با شهادت سپهبد قاسم سلیمانی شروع و موجی از اتفاقات پس از آن حادث شد.

وی افزود: سال گذشته با سپهبد شهید قاسم سلیمانی چندین مرتبه دیدار داشتیم، این شهید بزرگوار به شهید قجاوند که در سانحه هوایی جان خود را از دست دادند، علاقه وافری داشتند و در مراسم او که در نیروی هوایی برگزار شد، شرکت کرد.

امیر نصیرزاده با اشاره به مراسم با شکوه تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی و همراهانشان گفت: شهادت این فرمانده بزرگ جبهه مقاومت، یک اتحاد و همبستگی به‌یادماندنی را در سطح کشور ایجاد کرد که موجب ناامیدی دشمنان شد. وی ادامه داد: آنچه که کام ما را تلخ‌تر کرد، سانحه هوایی بود که در دی‌ماه اتفاق افتاد و متأسفانه پس از این حادثه شاهد اظهار نظرهای متعددی از سوی عوامل دانشگاهی بودیم که بعضاً عجولانه بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه باید ایمنی پروازی مورد توجه قرار گیرد، افزود: تنها کسی که بر موضوع ایمنی پرواز تأکید کرد، مقام معظم رهبری بودند. ایشان تأکید فرمودند که برای پیشگیری از این‌گونه اتفاقات باید کارشناسان، فکر و اندیشه کنند.

امیر نصیرزاده عنوان کرد: سامانه‌ای که امروز از آن رونمایی می‌شود، «چارت هوایی دیجیتال» است که یکی از عوامل تأمین ایمنی، چارت‌ها و نشریات هوایی است، که رفع تحریم آن نیز جزو گفت‌وگوهای برجامی بود.

وی گفت: در چنین شرایطی تعدادی از کارکنان نخبه نیروی هوایی به فکر افتادند و احساس مسئولیت کردند تا ضمن بخش نظامی در تأمین نقشه‌های هوانوردی در بخش غیر نظامی هم وارد شوند تا سطح ایمنی پروازها ارتقا یابد.

فرمانده نهاجا تاکید کرد: این سامانه مورد تأیید گروه پروازی کیش ایر قرار گرفت و امید است تا به‌عنوان یک محصول دانش‌بنیان برای تأمین نیازهای جامعه هوانوردی کشور تولید شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو