پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سیلاب ۴۰ درصد باند فرودگاه هواپیمای سمپاش قلعه‌گنج را تخریب کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 266987 // // //


سیلاب ۴۰ درصد باند فرودگاه هواپیمای سمپاش قلعه‌گنج را تخریب کرد

فرماندار قلعه‌گنج از تخریب ۴۰ درصدی باند فرودگاه هواپیمای سمپاش در سیلاب‌های اخیر خبر داد و گفت: هنوز برای حل مشکل رودخانه قلعه‌گنج تصمیمی گرفته نشده است.


سیلاب ۴۰ درصد باند فرودگاه هواپیمای سمپاش قلعه‌گنج را تخریب کرد

مهدی شهسواری عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران پنج شهرستان جنوبی استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان و مدیران دستگاه‌های اجرایی جنوب استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: قلعه‌گنج به دلیل وسعت و پراکندگی این شهرستان در سیل‌های اخیر دچار مشکلات زیادی شده است.

وی با عنوان اینکه در بارش‌های اخیر در جنوب استان کرمان 200 پارچه آبادی در این شهرستان نیازمند خدمت‌رسانی بودند بیان کرد: 49 روستای قلعه‌گنج در روزهای گذشته در محاصره سیلاب قرار داشتند.

فرماندار شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به اینکه مشکلی در حوزه راه‌های اصلی نداریم گفت: دو محور اصلی ما در محور جاسک و هرمزگان کمتر از ده ساعت بازگشایی شد و محور قلعه گنج رمشک در اسرع وقت بازگشایی شدند.

وی با بیان اینکه عمده مشکل ما در این شهرستان در حوزه راه‌های روستایی است افزود: 160 منزل مسکونی و بیش از 400 سرویس بهداشتی در این شهرستان در اثر سیل آسیب دیدند.

شهسواری با اشاره به اینکه دو روستا با 60 خانوار در بخش چاه‌دادخدای این شهرستان در سیلاب‌های اخیر به صورت جدی با مشکل روبه‌رو شدند و با بالگرد توانستیم مواد اولیه را به آنها برسانیم گفت: مشکل عشایر بخش جازموریان نیز بعد از چند روز برطرف شد.

وی با بیان اینکه رودخانه سودگاه که بخشی از شهر قلعه گنج را درگیر می‌کند و بخش زیادی از روستاه‌ها را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد افزود: تاکنون برای برطرف کردن مشکل این رودخانه تصمیمی گرفته نشده چرا که به اعتبار و هزینه زیادی نیاز دارد امیدوارم این مشکل برطرف شود.

فرماندار شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به اینکه دهیاری‌ها و شهرداری‌های این منطقه هیچ‌گونه دستگاه و تجهیزاتی در اختیار ندارند تا بتوانند در مواقع بحران به مردم خدمات‌رسانی کنند گفت: در منطقه مارز بیش از 2 هزار نفر زندگی می‌کنند که در هر بارندگی جاده و راه ارتباطی آنها دچار مشکل می‌شود.

شهسواری با بیان اینکه در اثر سیلاب‌های اخیر 40 درصد از باند فرودگاه مبارزه با ملخ در این شهرستان تخریب شده است افزود: با توجه به احتمال هجوم ملخ‌ها در این منطقه ضرورت دارد که این مشکل برطرف شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو