پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عجب برفی در راه است ! هشدار به ایرلاین ها و شرکت فرودگاهها ، لطفا آماده باشید

تاریخ خبر: // کد خبر: 267058 // ٬ // // // // // خبر مهم


عجب برفی در راه است ! هشدار به ایرلاین ها و شرکت فرودگاهها ، لطفا آماده باشید

در نقشه هوایی زیر روی ایران زوم کنید و ببینید که با حرکت سردچال هفته آینده،چه حجم سنگین برفی در بیشتر نقاط کشور شکل می گیرد و منظور از طوفان برف چه چیزی است.


عجب برفی در راه است ! هشدار به ایرلاین ها و شرکت فرودگاهها ، لطفا آماده باشید

در نقشه هوایی زیر روی ایران زوم کنید و ببینید که با حرکت سردچال هفته آینده،چه حجم سنگین برفی در بیشتر نقاط کشور شکل می گیرد و منظور از طوفان برف چه چیزی است. پیش بینی های بین المللی نشان می دهد غرب و جنوب غرب و شمال غرب و البرز و زاگرس و مرکز و شرق و شمال و شمال شرق حتی ارتفاعات هرمزگان در سیطره  این برف قرار می گیرند.

شرکت محترم فرودگاهها و ایرلاین های فعال کشور، لطفا بشکل خاص برای این رویداد آماده باشند. هر چند سازمان محترم هواشنایی ، موارد را به شما اعلام می کند ، ما نیز حداقل پنج روز زودتر هشدار داده ایم . جناب آقای عابدزاده ، جناب آقای امیر مکری ، سازمان مدیریت بحران ، شهرداری های محترم و سایر نهادهای ذی ربط و ذی مدخل ، هیچ اما و اگر، شرط و شروط و ….. ، پذیرفتنی نخواهد بود.

اصغری کارشناس هواشناسی در جدیدترین ویدئویی که منتشر کرده، می‌گوید موج سرمایی که از جمعه وارد ایران می‌شود در یک دهه گذشته بی‌سابقه است.

 

تکمیلی انضمامی( ماجرای سرمای سختی که قرار بود رکورد ۱۲ ساله بزند چه شد؟ چرا برخی پیش‌بینی‌های هواشناسی نادرست از آب درمی‌آید؟):

با گذشت شش روز از این هشدار، خوشبختانه صرفا شاهد یک سرمای معمولی بوده و اتفاق خاصی روی نداده است. توضیحات آقای اصغری در این خصوص شنیدنی است.

 

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی مجمع فعالان اقتصادی / کانال تلگرامی روزنامه فرهیختگان / اعتماد آنلاین / سایر منابع


دیدگاه خود را بنویسید

 1. محمد نوشته است:
  17:27 مورخه 01 بهم 98

  آیا عصر سرمایش جهانی در راه است؟؟؟!!!

  Henrik Svensmark دانمارکی در رأس دانشمندانی قرار دارد که ادعا میکنند بر خلاف تصور رایج جهان به سمت سرد شدن میرود نه گرم شدن.
  به عقیده او ،
  «….. کمتر از ده سال است که فعالیت های خورشیدی کاهش یافته ، و پرتو های خورشیدی کمتری به زمین میرسند ،
  این پرتوهای خورشیدی ، مانند یک مانع و سد ، در مقابل ذرات و پرتوهای باردار غیر خورشیدی که از دیگر کهکشانها میآیند قرار میگیرند و از رسیدن آنها به سطح زمین جلوگیری میکنند.
  پرتوها و ذرات باردار کیهانی غیر خورشیدی ، نقشی اساسی در تشکیل هسته های اولیه تشکیل دهنده ابرها دارند ،
  بنابراین از این به بعد ، با کاهش پرتوهای خورشیدی ، پرتوهای باردار غیر خورشیدی بیشتری از کهکشانهای دیگر به زمین خواهند رسید ، و در نتیجه ابرهای بیشتری در زمین تشکیل خواهند شد ، و بدنبال آن بارندگی بیشتر و آفتاب کمتری در زمین ایجاد خواهد شد و زمین به سمت سرد تر شدن خواهد رفت ……»
  البته علی رغم اینکه در باره تاثیر پرتوهای باردار غیر خورشیدی در تشکیل هسته های اولیه ابرها ، در بین دانشمندان تقریبا اتفاق نظر وجود دارد ،
  اما در مورد میزان و شدت این تاثیر در بین دانشمندان اختلاف وجود دارد ، و اکثر دانشمندان شدت این تاثیر را کمتر از آن مقداری میدانند که Svensmark بدان اعتقاد دارد ،
  بنابراین نظریه آغاز سرمایش جهانی Svensmark طرفداران کمی دارد.

  البته برخی دیگر از دانشمندان ، از جمله دانشمندان ژاپنی نیز اعتقاد به آغاز سرمایش جهانی در آینده نه چندان دور دارند ، البته با شدتی کمتر از آنچه دانشمند دانمارکی بدان اعتقاد دارد…..
  …….
  ……آیا عصر یخبندان دیگری در راه است؟!!!…..

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو