پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اجرای طرح تفویض اختیار به مدیران فرودگاه ها در حوزه های معاونت عملیات فرودگاهی

تاریخ خبر: // کد خبر: 267205 // // // //


اجرای طرح تفویض اختیار به مدیران فرودگاه ها در حوزه های معاونت عملیات فرودگاهی

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یکی از اولویت های کاری این معاونت را اجرای طرح تفویض اختیار به مدیران فرودگاه ها درحوزه های مختلف عنوان کرد.


اجرای طرح تفویض اختیار به مدیران فرودگاه ها در حوزه های معاونت عملیات فرودگاهی

مصطفی صفایی، امروز (یکم بهمن) درمراسم گشایش نخستین کارگاه آموزشی پیاده سازی قوانین و مقررات جدید هوانوردی و فرودگاهی با حضور معاونان عملیات فرودگاهی کشور به تشریح وظایف معاونت عملیات فرودگاهی در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: این معاونت دارای سه اداره کل زیرمجموعه شامل عمران و بهسازی فرودگاه ها، تجهیزات و سامانه های فرودگاهی و دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل است.

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به تفویض اختیار به مدیران 10 فرودگاه در حوزه اداره کل عمران و بهسازی فرودگاه ها اظهار امیدواری کرد که این تفویض اختیار شامل همه فرودگاه ها شود.

وی همچنین با بیان اینکه حوزه تجهیزات و سامانه های فرودگاهی دارای چارت منسجم تری نسبت به حوزه عمران و بهسازی فرودگاه هاست، گفت: قیمت تجهیزات این حوزه از سایر بخش ها بالاتر است و این اداره کل سرمایه هنگفتی را اداره می کند. حوزه دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز یکی از زیرساخت های مهم است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. در این راستا طرح جامع فرودگاهی یک سند بالادستی است که معاونان عملیات فرودگاهی باید حافظ رعایت محورهای این سند باشند.

صفایی از معاونان عملیات فرودگاهی به عنوان بازو و پشتیبانان مدیران فرودگاه ها یاد کرد و افزود: بر اساس قوانین و مقررات جدید هوانوردی و فرودگاهی (part ADR) که از این پس بررسی عملکرد فرودگاه ها بر اساس آن خواهد بود، باید تمام فعالیت های حوزه عملیات فرودگاهی مستندسازی شود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت فعالیت هرچه بیشتر معاونان عملیات فرودگاهی در معرفی اقدامات و دستاوردهای مهم این معاونت در فرودگاه ها گفت: برای تحقق این مهم باید ارتباط نزدیک تری با مدیر فرودگاه داشته باشید و نیز باید بتوانید از ظرفیت روابط عمومی فرودگاه استفاده کنید و در این راستا باید ارتباط نزدیک با روابط عمومی داشته و از همراهی آنان در معرفی فعالیتهای این معاونت بهره مند شوید.

صفایی از معاونان عملیات فرودگاهی خواست که دقت، سرعت و سلامت کار، همچنین انضباط را سرلوحه قرار دهند و با اشاره به تاکید ویژه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر توجه ویژه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه های باارزش در ستاد و فرودگاه ها عنوان کرد: بیشتر نیروهای انسانی فعال در حوزه معاونت عملیات فرودگاهی کارهای یدی و سخت را انجام می دهند و از این رو می بایست مورد حمایت های  خاص قرار گیرند.

گفتنی است؛ نخستین کارگاه آموزشی “پیاده سازی قوانین و مقررات جدید هوانودری و فرودگاهی” با حضور معاونین عملیات فرودگاهی کشور صبح امروز یکم بهمن ماه به مدت سه روز در شیراز آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاح این دوره مصطفی صفایی معاون عملیات فرودگاهی، محمدرضا زحمتکشان مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها، عباس وفایی مدیرکل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی، فرشید گلیج مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل حضور داشتند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو