پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حج ۹۸ با چه چالش‌هایی روبرو بود؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 267223 // // // خبر مهم


حج ۹۸ با چه چالش‌هایی روبرو بود؟

علی رضا رشیدیان ،رئیس سازمان حج و زیارت از جمله چالش‌های جدی در حج سال ۹۸ را مربوط به حوزه حمل و نقل هوایی و مساله فشار عربستان سعودی در افزایش قیمت بلیط هواپیما و عدم صدور مجوز حضور برای شرکت های هواپیمایی ایرانی عنوان کرد.


حج ۹۸ با چه چالش‌هایی روبرو بود؟

علی رضا رشیدیان روز گذشته(دوشنبه) در جریان دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب طی ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در حوزه های مسئولیتی خود افزود: عملیات حج ۹۸ در نهایت همدلی و همراهی بخش های مختلف توام با عزت و اقتدار حجاج ایرانی و نظام جمهوری اسلامی برگزار شد.
وی عنوان کرد: برای برگزاری هر چه بهتر مراسم حج تمتع در سال آتی هم برنامه ها بر مبنای آسیب شناسی حج ۹۸ با توجه و تمرکز بر ظرفیت های دانایی و تجربه، تدوین و طبق زمان بندی انجام شده، اجرایی می شود.
رشیدیان اظهار کرد: مذاکرات رسمی برای حج سال ۹۹ یک ماه قبل با طرف عربستانی به انجام رسید و مطالبات، مشکلات و ملاحظات خود را به آنها اعلام کردیم و با توجه به این مباحث و نیز نظرات طرف مقابل توافق نامه امضا شد. وی توضیح داد: در حج امسال هم با توجه به نگاه حاکمیتی نظام به موضوع حج، علی رغم افزایش نرخ ارز در کشور با حمایت های رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورای عالی حج و زیارت) و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی بانک مرکزی در محاسبه نرخ ارزِ عملیات حج، مساعدت قابل توجهی شد و زائران با نرخ مناسب تری موفق به تشرف شدند.
رییس سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد، در حج سال ۹۹ نیز این رویه با توصیه رهبر معظم انقلاب و عنایت رئیس جمهوری ادامه یابد. رشیدیان از جمله چالش های جدی در حج سال ۹۸ را مربوط به حوزه حمل و نقل هوایی و مساله فشار عربستان سعودی در افزایش قیمت بلیط هواپیما و عدم صدور مجوز حضور برای شرکت های هواپیمایی ایرانی دانست و گفت: در نهایت شرکت هواپیمایی « ایران ایر» با حضور موثر و درخشان و همراهی در جلوگیری از افزایش قیمت بلیط، اقتدار و توانمندی عرصه صنعت هوایی کشورمان را یکبار دیگر به نمایش گذاشت.
وی تصریح کرد: در حج امسال برنامه های ایمن سازی سفر، شناسایی مخاطرات و مراقبت و خدمت رسانی مناسب هیات پزشکی از حجاج آسیب پذیر، تامین تسهیلات رفاهی و کنسولی برای زائران با جلب مشارکت طرف های عربستانی در همه زمینه ها بخوبی اجرایی شد. رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در عین حال برخی مشکلات و ملاحظات نیز مستند سازی و به مسئولان عربستان منعکس شد.

وی از دیگر اقدامات موثر در حج امسال را استفاده از برنامه های هوشمند سازی عملیات اجرایی با هدف بکارگیری فناوری های نوین برای مدیریت بهتر عملیات و تسهیل خدمت رسانی به حجاج در حوزه های حمل و نقل، اسکان و امداد در مکه و مدینه و ایام تشریق عنوان کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو