پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو پرواز همدان – مشهد به دلیل وجود ابرهای CB

تاریخ خبر: // کد خبر: 267230 // // //


لغو پرواز همدان – مشهد به دلیل وجود ابرهای CB

سهراب کلوندی، مدیر فرودگاه بین‌المللی همدان گفت: پروازهای هواپیمای قشم ایر مشهد – همدان – مشهد به دلیل وجود ابرهای CB (کومه‌ای‌بارا یا کومولونیمبوس) لغو شد.


لغو پرواز همدان – مشهد به دلیل وجود ابرهای CB

سهراب کلوندی مدیر فرودگاه بین‌المللی همدان : با توجه به شرایط جوی و وجود ابرهای رعد و برق‌زا در ارتفاع پرواز هواپیمای مشهد – همدان، پرواز شماره ۱۳۱۰ و ۱۳۱۱ هواپیمایی قشم ایر در مسیر مشهد – همدان – مشهد امروز سه‌شنبه یکم بهمن ماه باطل اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: پرواز ۱۳۱۱ قرار بود مسافران را ساعت ۱۲ از فرودگاه مشهد به همدان منتقل کند که ابتدا یک ساعت و نیم تاخیر داشت و پس از مساعد نشدن هوا لغو شد.

کلوندی با اشاره به اینکه فرودگاه همدان امروز شرایط لازم برای نشست و برخواست را داشت، عنوان کرد: ۶۵ بلیت برای این پرواز فروخته شده بود که هزینه بلیت به مسافران بازگردانده می‌شود.

وی اضافه کرد: پرواز ۱۳۱۰ نیز قرار بود ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از فرودگاه همدان به سمت مشهد پرواز کند که بلیت‌های فروخته شده آن برای پرواز روز جمعه چهارم بهمن معتبر است.

مدیر فرودگاه بین المللی همدان عنوان کرد: بر اساس قرارداد با بخش خصوصی، پروازهای همدان – مشهد در روزهای سه‌شنبه و جمعه هر هفته به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: استمرار این پرواز مشارکت مردم را می‌طلبد چراکه در صورت خالی ماندن صندلی‌های هواپیما، شرکت چارتر کننده، متضرر و مجبور به لغو آن می‌شود.

مدیر فرودگاه همدان گفت: پروازهای این مسیر از مشهد حرکت و ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه در فرودگاه همدان به زمین می‌نشیند و ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از همدان به سمت مشهد پرواز می‌کند.

کلوندی با بیان اینکه فرودگاه همدان همه شرایط لازم برای انجام پروازهای بزرگ و کوچک را دارد، افزود: حمل و نقل به عنوان یکی از اساسی ترین زیرساخت های توسعه گردشگری، تاثیری مستقیم بر رونق صنعت جهانگردی دارد و هر گونه تغییری در وضعیت حمل و نقل به سرعت اثر خود را در همه بخش های صنعت گردشگری نشان می‌دهد.

وی گفت: در حال حاضر هفته ای ۲ پرواز نیز در روزهای یکشنبه و چهارشنبه به صورت رفت و برگشت از همدان به کیش انجام می شود.

وی افزود: همچنین توافقاتی برای راه اندازی پرواز ایران ایر همدان – تهران و همچنین همدان – شیراز – قشم و همدان – نجف از سوی استاندار و نمایندگان مجلس با شرکت فرودگاه های کشور انجام شده است.

سال ۱۳۴۵ شمسی طرح ساخت فرودگاه جدید، در کنار فرودگاه قدیم، مورد مطالعه قرار گرفت و در سال ۱۳۵۱ بهره برداری شد. این فرودگاه در فاصله پنج کیلومتری ضلع شمال شرقی شهر همدان و در کنار جاده اصلی تهران در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار واقع شده است و مجهز به سیستم های کمک ناوبری VOR/DME و NDB است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو