پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه بازجویی از دانشجویان ایرانی در فرودگاه‌های آمریکا + توضیحات تکمیلی در خصوص نام دانشجو

تاریخ خبر: // کد خبر: 267335 // // //


ادامه بازجویی از دانشجویان ایرانی در فرودگاه‌های آمریکا + توضیحات تکمیلی در خصوص نام دانشجو

در ادامه اقدامات غیرقانونی آمریکا مبنی بر بازجویی از شهروندان ایرانی در فرودگاه‌های این کشور،‌ یک دانشجوی ایرانی پس از ورود به ایالات متحده بازداشت شد.


ادامه بازجویی از دانشجویان ایرانی در فرودگاه‌های آمریکا + توضیحات تکمیلی در خصوص نام دانشجو

سوزان چرچ، وکیل مدافع مهاجرت در بوستون، در صفحه شخصی خود نوشت که دانشجوی ۲۴ ساله ایرانی ( محمد شهاب دهقانی ) شب گذشته پس از ورود به فرودگاه بازداشت شد. مقامات کاخ سفید با ادعای حمایت از مردم ایران، ویزای معتبر برخی از دانشجویان را باطل و در ورود ایرانی‌ها بسیار سختگیری می‌کنند.

مدافعان مهاجرت دوشنبه شب، ۳۰ دی، در فرودگاه بین‌المللی بوستون لوگان در اعتراض به بازداشت و ابطال ویزای معتبر یک دانشجوی ایرانی گرد هم آمدند. دانشجوی ایرانی بازداشت‌شده دو سال در آمریکا ساکن بود. چرچ از طریق خانواده این دانشجو در جریان بازداشت وی قرار گرفته است، ولی مأموران اجازه نداده‌اند که با وی صحبت کند.

این اقدام دولت آمریکا علیه دانشجویان ایرانی نخستین بار نیست و چندی پیش هم ویزای حدود ۲۰ دانشجوی ایرانی بدون هیچ توضیحی باطل شد. مأموران فرودگاه به یکی از این دانشجویان به محض ورود به آمریکا اطلاع دادند که ویزای وی باطل است و باید با همان پرواز (ترکیش‌ایر) بازگردد، ولی چون پرواز بازگشت دو روز دیگر بود، این دانشجو را به زندان منتقل و پس از دو روز از کشور اخراج کردند.

سازمان گمرگ و مرزبانی آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده این سازمان هنگام سوار شدن دهقانی به هواپیما برای بازگشت به ایران از رأی هیچ دادگاهی مبنی بر ممنوعیت اخراج او خبر نداشته است. یک قاضی دوشنبه دستور داد اخراج این دانشجو برای ۴۸ ساعت یا تا زمان رأی بعدی دادگاه معلق شود.

روز گذشته، ۳۰ دی، نیز برخی منابع خبری از بازجویی سه ساعته یکی از ایرانیان دارای گرین‌کارت در فرودگاه جان‌اف‌کندی نیویورک خبر دادند که علاوه بر بررسی تلفن همراه و تصویربرداری از اطلاعات موجود، از احساس وی درباره ترور سردار قاسم سلیمانی هم پرسیده بودند. اوایل ژانویه هم ۶۰ ایرانی که به کانادا سفر کرده بودند، در زمان بازگشت به آمریکا مورد بازجویی طولانی‌مدت و بازداشت قرار گرفتند.

توضیحات :

شایعاتی در فضای مجازی در حال پخش است که محمد شهاب دهقانی، پسر دهقانی فیروز آبادی نماینده مجلس و رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس هستند. ایرلاین پرس، هیچ گونه تائید یا تکذیبی بر این شایعات نداشته و خواندگان را توصیه به اطلاع یابی از منابع موثق و رسمی تر می کند.

با توجه به اطلاعات تکمیلی بدست آمده ، کمال دهقانی فیروز آبادی ضمن ارایه توضیحاتی روشنگر، بیان داشتند که پسوند نام خانوادگی دانشجوی مورد نظر، حسین ابادی بوده در حالیکه پسوند نام خانوادگی ایشان فیروز آبادی است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایکنا / شما نیوز / سایر منابع


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو