پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعطای بورسیه تحصیلی به یاد جانباختگان پرواز ایران – اوکراین/ ۳۰۰ نخبه از دانشگاه‌های خارج به کشور بازگشتند

تاریخ خبر: // کد خبر: 267356 // // //


اعطای بورسیه تحصیلی به یاد جانباختگان پرواز ایران – اوکراین/ ۳۰۰ نخبه از دانشگاه‌های خارج به کشور بازگشتند

رئیس دانشگاه شریف از اعطای بورس تحصیلی به یاد ۱۶ دانش‌آموخته این دانشگاه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد.


اعطای بورسیه تحصیلی به یاد جانباختگان پرواز ایران – اوکراین/ ۳۰۰ نخبه از دانشگاه‌های خارج به کشور بازگشتند

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در مراسم یادبود جان باختگان دانشگاه شریف در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از برنامه این دانشگاه برای اهدای بورس تحصیلی به یاد ۱۶ دانش‌آموخته این دانشگاه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت:‌ این بورس به دانشجویان دانشگاه شریف به صورت سالیانه اهدا خواهد شد.

وی اظهار کرد: متأسفانه در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن ۱۷۶ مسافر و خدمه شد، تعدادی از نخبگان دانشگاه‌های کشور از جمله ۱۶ دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و برخی دیگر از دانش آموختگان و دانشجویان دیگر دانشگاه‌های کشور جان خود را از دست دادند.

فتوحی تأکید کرد:‌ برگزاری مراسم یادبود نخبگان از دست رفته دانشگاه شریف حداقل‌ کاری است که ما می‌توانیم برای آن‌ها انجام دهیم و جدا از این مراسم یادبود تصمیم داریم نمادی را در دانشگاه به یاد این ۱۶ جان باخته سقوط هواپیمای اوکراینی در دانشگاه شریف داشته باشیم و باید طرح آن را به مزایده بگذاریم تا در نهایت نمادی برای این دانش‌آموختگان باشد که هرگز از یاد و خاطر خانواده دانشگاه شریف نرود.

رئیس دانشگاه شریف همچنین تأکید کرد: علاوه بر آن در نظر داریم تعدادی بورسیه تحصیلی و تحقیقاتی را با موافقت و حمایت معنوی خانواده‌های جان باختگان نخبگان دانشگاه شریف در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و حمایت خود دانشگاه و بنیاد حمایت از نخبگان دانشگاه داشته باشیم تا این بورسیه به نام عزیزان از دست رفته سالیانه به تعدادی از دانشجویان اهدا شود.

وی خاطر نشان کرد: تعداد بورسیه اهدایی دانشگاه شریف به یاد جان باختگان این دانشگاه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی هنوز مشخص نیست اما این بورس به دانشگاه خود دانشگاه شریف اعطا خواهد شد تا دانشجویان در همان زمینه‌هایی که دانش‌آموختگان جان باخته فعالیت می‌کردند، استفاده کنند.

رئیس سابق دانشگاه شریف با تأکید بر اینکه در حال حاضر تعداد ۳۰۰ نفر از نخبگان دانشگاه‌های داخل که در دانشگاه‌های مطرح خارج از کشور تحصیل کرده بودند به کشور بازگشته‌اند، گفت: ۶۰ نفر از این نخبگان در دانشگاه صنعتی شریف جذب و مشغول ارائه خدمات علمی و آموزشی هستند.

سهراب‌پور تأکید کرد: بسیاری از نخبگانی که برای تحصیل و کار تحقیقاتی به خارج از کشور سفر می‌کنند بعد از اتمام کار تحصیل و کار تحقیقاتی به کشور باز می‌گردند و در دانشگاه‌های داخل کشور مشغول ارائه خدمات می‌شوند.

زهرا حسنی سعدی، آرش پورضرابی، محمدامین بیروتی، محمد الیاسی، امیر اشرافی حبیب‌آبادی، مهدی اسحاقیان دورچه، منصور اثنی عشری اصفهانی، ایمان آقابالی، حمیدرضا ستاره کوکب، محمد صالحه، فائزه فلسفی، میلاد قاسمی آریانی، پونه گرجی، مریم ملک، الناز نبیی و غزل نوریان ۱۶ دانش آموخته دانشگاه شریف بودند که روز چهارشنبه 18 دی‌ماه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی جان خود را از دست دادند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو