پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سفر هوایی به قشم و شیراز از فرودگاه همدان؛ برقراری مجدد پرواز تهران به شرط تأمین مسافر

تاریخ خبر: // کد خبر: 267534 // // // خبر مهم


سفر هوایی به قشم و شیراز از فرودگاه همدان؛ برقراری مجدد پرواز تهران به شرط تأمین مسافر

پرواز همدان ـ قشم برقرار می‌شود؛ وعده‌ای که مدیر فرودگاه همدان آن را داد و اظهار امیدواری کرد که تا پیش از رسیدن تعطیلات نوروزی، همدانی‌ها بتوانند با هواپیما به شیراز و قشم سفر کنند.


سفر هوایی به قشم و شیراز از فرودگاه همدان؛ برقراری مجدد پرواز تهران به شرط تأمین مسافر

کلوندی مدیر فرودگاه همدان اظهار داشت: فرودگاه همدان با قدمت 80 سال ظرفیت لازم برای برقراری پروازهای متعدد داخلی و خارجی را داشته و در حال حاضر هفته‌ای دو پرواز انجام می‌دهد.

سهراب کلوندی افزود: پرواز همدان- مشهد روزهای سه‌شنبه و جمعه و پرواز همدان- کیش یکشنبه و چهارشنبه از این فرودگاه انجام می‌شود.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از این دو پرواز گفت: هر بار دست‌کم 70 مسافر با هواپیماهای 100 نفره سفر می‌کنند و برنامه پروازها هم به جزء زمانی که وضعیت جوی نامساعد باشد به‌طور منظم انجام می‌شود.

مدیر فرودگاه همدان در مورد برنامه‌های جدید برای رونق این مرکز هم بیان کرد: رایزنی لازم برای برقراری پرواز همدان- شیراز- قشم انجام شده و این کار به‌شرط تأمین مسافر از اسفندماه آغاز می‌شود.

کلوندی اعلام کرد: دو شرکت قشم ایر و کیش ایر برای برقراری پرواز همدان- شیراز- قشم در نظر گرفته‌شده که یکی از آن‌ها برای امضای قرارداد انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه برقراری مجدد پرواز همدان- تهران هم در برنامه هست، گفت: این پرواز به مدت یک سال برقرار شد، اما به دلیل فاصله کم همدان تا تهران و وجود آزادراه و قطار، استقبال زیادی از آن نشد.

مدیر فرودگاه همدان تصریح کرد: حتی برگزاری جشنواره‌های ملی و همایش‌های مهم در استان هم نتوانست به ماندگاری پرواز همدان- تهران و رونق فرودگاه کمک کند چراکه دستگاه‌های برگزارکننده این برنامه‌ها ترجیح دادند که میهمانان خود را از راه زمینی به همدان منتقل کنند.

کلوندی مطرح کرد: برگزارکنندگان همایش‌ها و جشنواره‌های ملی معتقدند که دعوت میهمانان از راه هوایی گران تمام می‌شود یا اینکه روزهای برگزاری همایش‌ها و برنامه‌ها با روزهای برقراری پروازها مطابقت نداشته است.

وی از برگزاری جلساتی برای برطرف شدن این مشکل خبر داد و افزود: پیش‌بینی‌شده که پرواز همدان- تهران و برعکس 5 بار در هر هفته به‌طور «شب ‌خواب» برقرار شود.

کلوندی اعلام کرد: درواقع هواپیما صبح از همدان به مقصد تهران حرکت می‌کند تا مسافران بتوانند امور اداری و تجاری خود را انجام داده و غروب بازگردند و هواپیما شب در آشیانه فرودگاه همدان برای روز بعد می‌ماند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو