پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آزمایش موفق هواپیما – هلکوپتر بوئینگ

تاریخ خبر: // کد خبر: 267593 // // // //


آزمایش موفق هواپیما – هلکوپتر بوئینگ

تازه‌ترین مدل پرنده جدید بوئینگ موسوم به عقاب دریایی که قابلیت‌های هواپیما و هلیکوپتر را به طور همزمان در خود دارد، به تازگی یک پرواز آزمایشی موفق را انجام داده است.


آزمایش موفق هواپیما – هلکوپتر بوئینگ

عقاب دریایی قرار است جایگزین هواپیماهای باری پهن بال و دو موتوره C-۲A Greyhound شود که هم اکنون توسط نیروی دریایی ارتش آمریکا به کار می‌روند.

عقاب دریایی با نام کامل CMV-۲۲B Osprey برای حمل و نقل نظامیان، نامه، تجهیزات لجستیکی و دیگر محموله‌های دارای اولویت به کار می‌رود و پس از برخاستن از ساحل در دریا بر روی ناوهای جنگی فرود می‌آید.

توانایی برخاستن عمودی به سبک هلیکوپترها یا افقی مانند هواپیماها مزیت مهم این پرنده است که باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش برد عملیاتی می‌شود. همچنین بعد از برخاستن پره های عمودی این پرنده به صورت افقی قرار گرفته و مانند ملخ‌های هواپیما عمل می‌کنند.

در این پرنده از دو موتور AE۱۱۰۷C رولز رویس استفاده شده است. حداکثر توان حمل بار عقاب دریایی ۲۷۰۰ کیلوگرم است و چهار خدمه به همراه ۲۳ مسافر را نیز می‌توان در آن جای داد. حداکثر سرعت این پرنده ۴۹۸ کیلومتر در ساعت است و تا ارتفاع ۷۶۲۰ متری صعود می‌کند. همچنین با یک بار سوخت گیری می‌توان از آن برای پیمودن مسیری حداکثر ۲۱۵۸ کیلومتری استفاده کد.

نیروی دریایی ارتش آمریکا سفارش تولید ۴۴ دستگاه از پرنده مذکور را صادر کرده و انتظار می‌رود استفاده از آنها تا سال ۲۰۲۱ آغاز شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو