پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری مانور عملیاتی طرح اضطراری فرودگاه کاشان

تاریخ خبر: // کد خبر: 267715 // // //


برگزاری مانور عملیاتی طرح اضطراری فرودگاه کاشان

سیدمسعود مسعودی مدیرعامل فرودگاه کاشان خواستار اجرای مانور عملیاتی طرح اضطراری با حضور سازمان ها و ارگان های امدادی شهر در این فرودگاه شد.


برگزاری مانور عملیاتی طرح اضطراری فرودگاه کاشان

سیدمسعود مسعودی در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به حوادث شهرستان کاشان افزود: هر دوسال یکبار این طرح باید با حضور تمام دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان با نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشور برگزار شود که یک سال این موضوع در کاشان به تعویق افتاده است.

وی گفت: برای مانور عملیاتی طرح اضطراری سناریوهای مختلفی وجود دارد ولی سناریوی انتخابی فرودگاه کاشان طرح سقوط هواپیما در محدوده و خارج از محدوه فرودگاه کاشان است که امیدواریم با تعیین بودجه مصوب برای آن بتوانیم این طرح را با حضور دستگاه های اجرایی و امدادی دو شهرستان کاشان و آران وبیدگل برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه ریل راه آهن کاشان در خط مرزی دو شهر کاشان و آران و بیدگل قرار دارد، یادآور شد: تاکنون هیچ جلسه ای با مسوولان آران و بیدگل برای هماهنگی در زمان حوادث فرودگاه کاشان نداشته ایم و ریل شمالی نیز دسترسی ما را به فرودگاه ۳۵ کیلومتر دورتر می کند که باید با اتخاذ تصمیماتی مسیر رسیدن گروه های امدادی به این محل را کمتر کنیم.

مسعودی خاطرنشان کرد: در سال گذشته به دلیل جاری شدن سیلی که از حوضه آبریز خرمدشت و قمصر وارد فرودگاه شد این مکان دو میلیارد تومان خسارت دید که با تمهیدات که شهرداری برای تغییر مسیر سیلاب اندیشید این حوضه آبریز به خارج از فرودگاه منتقل شد.

منصور شیشه فروش مدیرکل بحران استان اصفهان با تاکید به اهمیت رسیدگی به فرودگاه در زمان بحران گفت: تازمانی که هواپیما داخل فنس است مدیر فرودگاه محور عملیات و رفع مسئله پیش آمده است اما اگر بیرون فنس مشکلی پیش بیاید مسئولیت پاسخگویی وحل آن بر عهده فرماندار که مدیر بحران شهرستان و رئیس ستاد است می افتد لذا در همین قالب باید تفاهم نامه ای بین فرمانداری و دستگاه های اجرایی بسته شود.

وی افزود : با پیش فرض کنترل حوادث در داخل فنس باید تا آخر سال یک روز خاص برای انجام مانور عملیاتی با حضور چتر عملیاتی استان مشخص شود.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: لازم است تفاهم نامه ای با مرکز فوریت پزشکی، آتش نشانی، جمعیت هلال احمر و شهرداری برای مواجه با شرایط اضطراری منعقد شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اهل کاشانم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو