پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نسل فعلی مدیران، میدان‌های اجرایی کشور را به جوانان نخبه بسپارند

تاریخ خبر: // کد خبر: 267730 // // // // //


نسل فعلی مدیران، میدان‌های اجرایی کشور را به جوانان نخبه بسپارند

لازم است نخبگان جوان کلیه مصادر رهبری و اجرایی کشور را با افکار و اندیشه‌های نو و با پویایی و نشاط به‌دست بگیرند و نسل فعلی متواضعانه میدان‌های اجرایی کشور را به جوانان نخبه بسپارند و به نفع آنان به کنار روند.


نسل فعلی مدیران، میدان‌های اجرایی کشور را به جوانان نخبه بسپارند

معتقدم تجربه نسل قدیم و فعلی مدیریت کشور، کمکی به نسل جدید نخواهد کرد و مدیریت کشور را مجدداً به همان سوگیری های اشتباه قبلی خواهند کشاند.

یک کارشناس صنعت حمل و  نقل هوایی در توضیح این دیدگاه خود گفت: پیرو بیانات مهم مقام معظم رهبری در آخرین نماز جمعه و آخرین تحلیل بنده در نقد عدم انتقال تجربیات دفاع مقدس به عرصه مدیریتی اقتصاد کشور، گفته شده بود، مولفه‌های قدرت کشورها متکثر هستند و صرفاً نظامی نیستند و لازم است در این مقطع حساس از همان الگوهای نظامی موفق به نحوی عاجل و سریع در فرماندهی منسجم اقتصادی کشور  بهره بگیریم و مدیریت امور تخصصی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی را از یکدیگر تفکیک نماییم.

خلیل اله معمارزاده افزود: همچنین مدیریت اقتصاد را به نخبگان اجرایی جوان متخصص اقتصادی، مدیریت سیاسی را به نخبگان اجرایی جوان متخصص سیاسی، مدیریت امور فرهنگی و مذهبی را به نخبگان جوان طلبه و روحانیون روشنفکر و…. بسپاریم و از تجربه‌ها، درس گرفته بگیریم که التقاط‌های تخصصی چه خسارت‌های ملی را برای کشور به بار می‌آورد.

وی بیان کرد: لازمه این جهش به‌واسطه شرایط اضطراری فعلی،  بسیج مدیریتی نیروها و نسل جوان در به‌کار‌گیری اداره کشور به عنوان نخبگان اجرایی تحت فرماندهی نخبگان فکری با تجربه با «کارنامه عینی مشخص، روشن و موفق» است و با عنایت به این‌که شرایط فعلی هم حاصل و نتیجه کار همین نسل فعلی بوده است نیاز به دگردیسی سریع نسلی در مدیریت و حاکمیت کشور در کلیه ارکان و رهبری کشور وجود دارد.

این کارشناس تاکید کرد: لازم است نخبگان جوان کلیه مصادر رهبری و اجرایی کشور را با افکار و اندیشه‌های نو و با پویایی و نشاط به‌دست بگیرند و نسل فعلی متواضعانه میدان‌های اجرایی کشور را به جوانان نخبه بسپارند و به نفع آنان به کنار روند و حرص و تشنگی قدرت را به نفع کشور در درون خود کنترل و مهار کنند و معتقدم تجربه نسل قدیم و فعلی مدیریت کشور کمکی به نسل جدید نخواهد کرد و مدیریت کشور را مجدداً به همان سوگیری های اشتباه قبلی خواهند کشاند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو