پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سقوط هواپیمای اوکراین چه چیزی را شبیه سازی کرد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 267937 // // //


سقوط هواپیمای اوکراین چه چیزی را شبیه سازی کرد؟

واقعه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی نوعی شبیه سازی شده از “واقعه سینمای رکس” است تا بتواند روان جمعی جامعه ایران را مورد هدف قرار دهد تا به مثابه شتابگری شکاف های بنیادین ایجاد کند تا نقشه های راهبردی سازمان های فراملیتی آمریکا را برای قرن ۲۱ هموار کنند.


سقوط هواپیمای اوکراین چه چیزی را شبیه سازی کرد؟

سینما رکس آبادان در ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ و در حین نمایش فیلم گوزن‌ها دچار آتش‌سوزی گردید و چند صد نفر به همین دلیل کشته ‌شدند
این کشتار به عنوان یکی از “شتابگرهای مهم” که روان جامعه را جریحه دار کرد و موجب شکاف غیرقابل ترمیم بین ملت و حکومت گردید، محسوب می شود.

نیروهای ضد حکومت این حرکت را به حساب سبعیت “حکومت شاه” گذاشتند و خبرگزاری های بین المللی نیز از این موضع فضای علیه حکومت وقت را تنگ تر کردند و اکنون پس از ۴۱ سال مشخص نشد که چه کسانی طراح این سناریو بود ولی نتیجه آن تغییر نقشه انرژی جهان و روندهای دیگری که همگان امروز در خاورمیانه شاهد آن هستیم.

اما شبیه سازی چه ربطی به این موضوع دارد؟‌ واقعه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی نوعی شبیه سازی شده از “واقعه سینمای رکس” است تا بتواند روان جمعی جامعه ایران را مورد هدف قرار دهد تا به مثابه شتابگری شکاف های بنیادین ایجاد کند تا نقشه های راهبردی سازمان های فراملیتی آمریکا را برای قرن ۲۱ هموار کنند. به سخن دیگر، جامعه ایرانی باید بین نارضایتی از “حکومت” (دستگاه اجرایی با تمام ارکانش از رهبری تا ریاست جمهوری و قوه قضاییه و مجلس و و و) و “نظام” (ایده حکومت) و “حاکمیت” (سرزمین ایران به مثابه ملک مشاع) تمایز قائل گردند و بدانند که استراتژی هایی که علیه ایران ساماندهی شده است صرفاً متوجه سطح نخست (حکومت)‌ نیست بل هر سه سطح را نشانه رفته است و سانحه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی به مثابه کاتالیزاتوری (شبیه سازی شده سینما رکس) برای امحاء “حاکمیت” (حق ملک مشاع ایرانیان)‌ است و این موضوعی است که نباید در این ساعات حساس با هیجان و شعاری با آن برخورد کنیم.

“سید جواد میری”

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از عصر اسلام


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو