پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز نکردن از آسمان ایران برای خارجی‌ها مقرون به صرفه نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 267950 // // // //


پرواز نکردن از آسمان ایران برای خارجی‌ها مقرون به صرفه نیست

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: پرواز نکردن از آسمان ایران برای پرواز‌های خارجی، به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.


پرواز نکردن از آسمان ایران برای خارجی‌ها مقرون به صرفه نیست

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه پرواز نکردن شرکت‌های هواپیمایی خارجی از آسمان ایران برای بسیاری از این شرکت‌ها هزینه‌بر خواهد بود، گفت: چند روزی است که برخی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی ترجیح می‌دهند از آسمان عراق به دلیل شرایط سیاسی عبور کنند که این اقدام برای آن‌ها مقرون به صرفه نیست، چرا که عبور از آسمان ایران نه تنها باعث کاهش فاصله پروازی می‌شود بلکه هزینه‌ها را هم کاهش می‌دهد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: این شرکت‌های هواپیمایی خارجی به دلیل مسائل احساسی ترجیح دادند که مدتی از آسمان ایران عبور نکنند، این در حالی است که به مرور زمان و با کاهش حساسیت‌ها از آسمان ایران عبور خواهند کرد، البته هم اکنون تنها تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی از آسمان ایران عبور نمی‌کنند و بسیاری از شرکت‌ها همچنان عبور از آسمان ایران را به عبور از آسمان عراق ترجیح می‌دهند.

اسعدی یادآور شد: با توجه به امنیتی که آسمان ایران در مقابل کشور عراق دارد، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی خارجی ترجیح می‌دهند از آسمان ایران عبور کنند.

او افزود: در روز‌های گذشته شایعاتی مبنی بر کاهش گردشگران خارجی و تعداد پرواز‌های آن‌ها به ایران منتشر شد که این موضوع تنها به دلیل فصل سرما بوده و این امر هم در چنین شرایطی طبیعی است. پرواز‌های خارجی به ایران در مقایسه با سال‌های گذشته کاهش چندانی نداشته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: هم اکنون تنها شرکت هواپیمایی لوفتانزا پرواز‌های خود را به ایران متوقف کرده است و سایر ایرلاین‌های خارجی همچنان پرواز‌های خود را با توجه به تعداد مسافرانی که در این مسیر وجود دارد انجام می‌دهند.

اسعدی افزود: شرکت هواپیمایی لوفتانزا هم با توجه به مسافرانی که دارد به مرور پرواز‌های خود را آغاز می‌کند و این توقف پرواز‌ها موقتی است. با توجه به رایزنی‌هایی که روابط خارجی ایران انجام می‌دهند، این مسائل به زودی برطرف می‌شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو