پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش تعداد حمله‌های عصبی پس از سرنگونی هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 267963 // // // // // خبر مهم


افزایش تعداد حمله‌های عصبی پس از سرنگونی هواپیما

روزنامه شهروند به نقل از روانپزشکان و مسئولان کلینیک‌های روان‌درمانی از افزایش تعداد مراجعان به دلیل حمله‌های عصبی و تشدید افسردگی پس از اتفاقات اخیر خبر داده است.


افزایش تعداد حمله‌های عصبی پس از سرنگونی هواپیما

روزنامه شهروند به نقل از روانپزشکان و مسئولان کلینیک‌های روان‌درمانی از افزایش تعداد مراجعان به دلیل حمله‌های عصبی و تشدید افسردگی پس از اتفاقات اخیر خبر داده است. پس از سقوط پرواز شماره ۷۳۷، کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن و اعلام ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر شلیک پدافند به این هواپیما شوک روحی جامعه را در بر گرفت. یک هفته بعد تعدادی از متخصصان حوزه سلامت روان در بیانیه‌ای زنگ خطر پرخاشگری و کنش‌های ویرانگر را به صدا درآوردند و نوشتند در این روزهای پرتنش و روان‌فرسا که جراحت‌هایی هولناک بر روان جامعه ایرانی فرود آمده، اعماق فاجعه در سطوح فردی و اجتماعی می‌تواند فراتر از تاب‌آوری و هضم‌پذیری مردمان داغدار ایران زمین شود.

پس از این فاجعه، در شهرهایی مانند تهران و مشهد کلینیک‌های روانی تصمیم گرفتند به‌صورت رایگان به مردم مشاوره می‌دادند. همچنین اداره کل سلامت شهرداری تهران هم تصمیم گرفت در خانه‌های سلامت محله‌ها به شهروندان مشاوره رایگان بدهد.

آمار منتشرشده از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد ٢٣درصد جمعیت ١۵ تا ۶۵ سال کشور دست کم از یک اختلال روانی رنج می‌برند؛ یعنی از هر چهار نفر، یک‌نفر. آماری که از وجود بیش از ۶٠درصد افسردگی روایت می‌کند. بنا به گفته روان‌شناسان تکرار عوامل استرس‌زا در یک مدت‌ کوتاه احتمال بروز نشانه‌های بیماری‌ روانی را بالا می‌برد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از میدان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو