پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لحظات دلهره آور مسافران پیش از فرود اضطراری هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 268271 // // //


لحظات دلهره آور مسافران پیش از فرود اضطراری هواپیما

دود غلیظ زیادی که در داخل کابین مسافران هنگام قرار گرفتن هواپیما در ارتفاع ۵۰۰۰ پایی منتشر شده بود موجب ترس و وحشت آن‌ها و فرود اضطراری هواپیما شد.


لحظات دلهره آور مسافران پیش از فرود اضطراری هواپیما

پخش دود غلیظ در کابین مسافران در یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی رایان ایر خلبان را مجبور به فرود اضطراری کرد. این حادثه پس از برخاستن هواپیما از فرودگاهی در شهر بخارست، پایتخت رومانی رخ داد.

پس از این حادثه خلبان مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه ” ” بخارست شد.  این هواپیما که از فرودگاه اتوپنی بخارست برخاسته بود قرار بود در فرودگاه “استانستِد ” لندن بر زمین بنشیند.

قرار بود پرواز مسافران این هواپیما با یک هواپیمای دیگر در ساعت 6.40 دقیقه صبح روز سه شنبه انجام شود که با این هواپیما جایگزین شد. سرانجام در ساعت 10.57 دقیقه به وقت محلی این هواپیما از باند فرودگاه بلند شد که دقایقی پس از برخاستن هواپیما به دلیل انتشار دود در کابین مسافران خلبان مجبور به فرود اضطراری شد.

بنا به گزارش رسانه های انگلیسی پس از قرارگرفتن این هواپیما در ارتفاع 5000 پایی این حادثه رخ داد. بنا به این گزارش خلبان این هواپیما بوئینگ 737 بلافاصله با اعلام حالت اضظراری به فرودگاه اتوپنی بازگشت. ویدئویی که توسط یکی از مسافران و با تلفن همراه تهیه شده است لحظات پرالتهاب و دلهره آور مسافران در داخل هواپیما را به تصویر می کشد. در حالی که در این ویدئو هواپیما مملو از دود غلیظ شده است مسافران به سختی قادر به نفس کشیدن هستند.

هیچ یک از 169 مسافر این هواپیما به همراه خدمه و خلبان در این حادثه دچار آسیب نشدند و پس از فرود هواپیما روی باند فرودگاه بلافاصله مسافران آن تخلیه شدند. یکی از مسافران با انتشار تجربه این پرواز خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: « واقعا تجربه وحشتناکی بود. پس از برخاستن هواپیما همه کابین مسافران پر از دود شد و ما نمی توانستیم دو ردیف جلوی خود را ببینیم. »

گفتنی است؛ این مسافر همچنین از عملکرد ضعیف خدمه در هنگام وقوع این حادثه انتقاد کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو