پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معاینه ۱۰۰ درصد مسافران و خدمه پروازی در پروازهای چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 268338 // // //


معاینه ۱۰۰ درصد مسافران و خدمه پروازی در پروازهای چین

: معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، در پروازهای کشور چین ۱۰۰ درصد مسافران به همراه مهمانداران و کادر پرواز در مبادی ورودی معاینه و ‌تک تک مسافران قبل از ورود به سالن فرودگاه، چک می‌شوند.


معاینه ۱۰۰ درصد مسافران و خدمه پروازی در پروازهای چین

حسن خوشخو درباره معاینه مسافران ‌چین قبل از ورود به کشور و فعالیت‌های فرودگاه امام بابت جلوگیری از ورود بیماری کرونا به کشور‌، اظهار داشت: بر اساس استانداردهای بین‌المللی و انکس 9 مقررات ایکائو و همچنین طبق دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت، همکاران ما در «اداره بهداشت مرزی» در فرودگاه‌های بین‌المللی کشور طبق یک الزام بین‌المللی، مداوم استقرار دارند.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ادامه داد: در فرودگاه امام خمینی (ره) هم به پیروی از این مقررات و دستورالعمل‌ها، ‌به صورت دائم همکاران «اداره بهداشت مرزی» بابت معاینه مسافران و برخورد با موارد مشکوک، مستقر و به صورت 24 ساعته، فعال هستند.

خوشخو افزود: بنا به اخبار، اطلاعات و دستورالعمل‌هایی که از وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی به اداره بهداشت مرزی منعکس می‌کند، دوستان اقدامات بایسته را در زمان مناسب انجام می‌دهند.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: به عنوان مثال امروز که بیماری کرونا بیشتر مورد توجه است یا هر بیماری دیگری که سابقه آن وجود داشته است، موضوع نظارت دقیق‌تر و کامل‌تر به همکاران اداره بهداشت مرزی ابلاغ می‌شود و آنها طبق دستورالعمل ابلاغی، رفتارهای خاص خود را اجرا می‌کنند.

‌وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور چین اظهار کرد: با شیوع این بیماری، اقداماتی توسط دولت چین انجام شد، ما پروازهای مستقیمی از 4 شهر در کشور چین به فرودگاه امام خمینی (ره) داریم همچنین از کشورهای دیگر هم که این بیماری (کرونا) به آنجا سرایت کرده است به صورت غیرمستقیم پروازهای کانکشن داریم و احتمال می‌دهیم مسافرانی که ممکن است به این بیماری آلوده باشند، در آن پروازها هم وجود داشته باشند بنابراین سعی می‌کنیم نظارت و معاینه‌ها دقیق و کامل باشد.

وی گفت:‌ از روزی که موضوع شیوع‌ بیماری کرونا اطلاع‌رسانی شد، تمهیدات لازم در فرودگاه امام خمینی (ره) با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شد‌؛ در این راستا در پروازهای کشور چین 100 درصد مسافران به همراه مهمانداران و کادر پرواز در مبادی ورودی معاینه می‌شوند و ‌تک تک مسافران قبل از ورود به سالن فرودگاه، چک می‌شوند.

خوشخو افزود: در بقیه پروازها هم همکاران اداره بهداشت مرزی به صورت گزینشی، رندم و یا در صورت مشاهده فرد مشکوک به بیماری، مسافر را معاینه می‌کنند‌، اما در پروازهای چین همکاران اداره بهداشت مرزی با تجهیزات کامل‌تر و حساسیت بیشتر همه مسافران را معاینه می‌کنند تا احتمال ورود بیمار به داخل کشور وجود نداشته باشد.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه در فرودگاه امام خمینی (ره) فعال است،‌ گفت: در پروازهای ورودی خصوصاً مسافر ترانزیتی، سالنی داریم که به این کار اختصاص داده‌ایم و مسافران قرنطینه می‌شوند، البته ما موردی که مبتلا به بیماری بوده است خوشبختانه تاکنون نداشته‌ایم و اگر هم باشد بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی برای مداوا و پیگیری‌های دیگر به بیمارستان منتقل می‌شوند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایستا نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو