پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکذیب فرود ناموفق هواپیمای بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ در فرودگاه بین المللی رشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 268356 // // // // // خبر مهم


تکذیب فرود ناموفق هواپیمای بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ در فرودگاه بین المللی رشت

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه سردار جنگل رشت، انتشار خبری در زمینه فرود ناموفق هواپیمای بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ در فرودگاه بین المللی رشت را تکذیب کرد.


تکذیب فرود ناموفق هواپیمای بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ در فرودگاه بین المللی رشت

جعفر منفردی معاون عملیات هوانوردی فرودگاه سردار جنگل رشت، انتشار خبری در زمینه فرود ناموفق هواپیمای بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ در فرودگاه بین المللی رشت را تکذیب کرد. وی افزود : پرواز بوئینگ متعلق به شرکت آتا بوده و بر اساس یک درخواست آموزشی بدون مسافر از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت طبق روال عادی انجام شده است.

وی اظهار داشت : پرواز آموزشی یادشده طی هماهنگی و مکاتبه به عمل آمده از سوی شرکت هواپیمایی آتا در روز جمعه چهارم بهمن بر اساس درخواستی مبنی بر پرواز آموزشی در فرودگاه رشت با هواپیمایی بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ انجام شد که زمان آموزش پرواز با هماهنگی این شرکت و فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به سرانجام رسید.

منفردی تصریح کرد: با توجه به نزدیکی فرودگاه رشت به تهران و مجهز بودن آن به سیستم های روز کمک ناوبری اکثر شرکت های هواپیمایی با هماهنگی اداره کل فرودگاه های گیلان در زمان بی خطری پروازی، اقدام به انجام پروازهای آموزشی می کنند که امری طبیعی است.

وی بیان کرد: اگرچه انتشار خبر فرود ناموفق در کانال تلگرامی، پس از ساعتی حذف شد اما حوزه نظارت برای برخورد قانونی به دلیل تشویش اذهان عمومی موضوع را پیگیری می کند.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت که سال ۴۷ راه اندازی شده وبا علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده است.

این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی در وسعت ۲۲۰ هکتار از نظر دسترسی شهری بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید و دارای موقعیت ارتباطی ممتاز درحاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران است

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو