پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دست دست کردن کانادایی‌ها برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 268372 // // //


دست دست کردن کانادایی‌ها برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

رییس هیات امنیت حمل و نقل کانادا طی اظهاراتی اعلام کرد هنوز مشخص نیست که جعبه های سیاه هواپیمای پرواز بین المللی اوکراینی در کجا خوانده خواهد شد.


دست دست کردن کانادایی‌ها برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

کتی فاکس در ادامه افزود:‌ ما از سوی اداره تحقیقات سوانح هوایی ایران این اطمینان را کسب کرده ایم که ما می توانیم در بازخوانی و بررسی جعبه های سیاه مشارکت داشته باشیم اما اینکه چه زمانی این اتفاق می افتد و در کجا،‌ نمی دانیم. امیدواریم این مساله به زودی حل و فصل شود.

جاستین ترودو،‌نخست وزیر کانادا نیز هفته گذشته در این باره اظهار داشت یک اجماع فزاینده بین المللی برای تحلیل جعبه های سیاه هواپیما در فرانسه،‌ وجود دارد با این حال،‌ اکنون اوکراین به عنوان مکان احتمالی بارگیری ضبط کننده های اطلاعات پرواز پیشنهاد شده است.

این مقام کانادایی در بخش دیگری از مصاحبه مطبوعاتی خود تصریح کرد: پیشتر گزارش شده که برخی مشکلات فنی برای رمزگشایی این اطلاعات در داخل ایران مطرح است. جعبه های سیاه آسیب دیده هستند و ممکن است که برخی قطعات آمریکایی نیاز داشته باشند. در این شرایط و با توجه به تحریم هایی که ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده،‌ ممکن است تحویل چنین قطعاتی به ایران با مشکل همراه شود.

گفتنی است پرواز بین المللی شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین در تاریخ ۸ ژانویه و در نخستین دقایق آغاز پرواز،‌ در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) تهران سقوط کرده و تمامی ۱۷۹سرنشین آن جان باختند. مسافران این پرواز اتباع ایران، کانادا،‌ اوکراین، افغانستان، آلمان، سوئد و انگلیس بودند. چند روز پس از این حادثه، نیروهای نظامی ایران اعلام کرد که به طور ناخواسته این هواپیما را با موشک کروز اشتباه گرفته و به سوی آن شلیک کرده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه اطلاعرسانی دانا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو