پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گردشگر چینی وارد همدان نشده است/ سلامت گردشگران کنترل می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 268469 // // //


گردشگر چینی وارد همدان نشده است/ سلامت گردشگران کنترل می‌شود

معان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه هیچ گردشگر چینی وارد همدان نشده است گفت: مردم نگران نباشد و کنترل لازم برای ورود مسافران به کشور انجام می شود.


گردشگر چینی وارد همدان نشده است/ سلامت گردشگران کنترل می‌شود

چهارم تا بیستم بهمن ماه امسال رویداد ملی «ایران باشکوه» در همدان برگزار می‌شود و طی این مدت همدان میزبان گردشگران چینی است و از طرفی چون ویروس بیماری کرونا در چین شیوع پیدا کرده، این نگرانی وجود دارد که ممکن است با ورود توریسم از کشور چین شاهد بروز بیماری و مشکلاتی در استان باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در این خصوص به مردم اطمینان داد در حال حاضر بر اساس استعلام صورت گرفته از سازمان میراث فرهنگی استان هیچ گردشگر چینی وارد همدان نشده است.

منوچهر کرمی گفت: در مرزهای هوایی، دریایی و زمینی کشور با هماهنگی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در وزارت بهداشت کارشناسان متخصص حضور دارند و به محض ورود هر گردشگری ارزیابی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در صورت داشتن هرگونه علائم بیماری در افراد اقداماتی مانند قرنطینه و درمان انجام می‌شود  تاکید کرد: این اقدام معمول در قالب مقررات بهداشتی در تمام کشورها انجام می‌شود و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تاکنون نه گردشگری به استان وارد شده و نه موردی از بیماری در ایران وجود داشته‌ایم افزود: مردم نگران نباشند و این اطمینان حاصل شود به محض ورود هر گردشگری به کشور برای هر برنامه‌ای، غربالگری و کنترل صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه همواره صرفاً در شرایطی و طبق استانداردهای بین‌المللی اجازه ورود گردشگران به کشورهای مختلف داده می‌شود و در شرایط بحرانی و خاص سازمان جهانی و وزارت بهداشت تصمیم می‌گیرد و حتی پرواز از کشور مبدأ متوقف می‌شود پس نگرانی وجود ندارد گفت: کشور چین نیز تدابیر لازم برای ورود و خروج مسافران دارد و مردم نگران نباشند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو