پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نظر سازمان هواپیمائی کشوری درباره ادعای سخنگوی تعزیرات از نابسامانی در قیمت فروش بلیط پرواز چیست؟ آیا دروغ می گوید؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 268485 // // // // خبر مهم


نظر سازمان هواپیمائی کشوری درباره ادعای سخنگوی تعزیرات از نابسامانی در قیمت فروش بلیط پرواز چیست؟ آیا دروغ می گوید؟

سخنگوی سازمان تعزیرات با گلایه از شرکت های هواپیمایی گفت: مردم درخصوص فروش بلیت هواپیما از ما توقع نظارت دارند.


نظر سازمان هواپیمائی کشوری درباره ادعای سخنگوی تعزیرات از نابسامانی در قیمت فروش بلیط پرواز چیست؟ آیا دروغ می گوید؟

سید یاسر رایگانی روز شنبه در نشست خبری درباره عملکرد سازمان تعزیرات از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه افزود: از ابتدای سال تا پایان دی ماه، ۴۹۴ هزار و ۷۶ فقره پرونده به این سازمان وارد شده که ۳۸۴ هزار و ۳۴۶ پرونده در حوزه کالا و خدمات، ۷۱ هزار و دو پرونده در زمینه قاچاق کالا و ارز و ۳۸ هزار و ۷۲۸ پرونده بهداشت، دارو و درمان بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه با گلایه از شرکت های هواپیمایی گفت: مردم درخصوص فروش بلیط هواپیما از ما توقع نظارت دارند. وی ادامه داد: اخیرا در یک اقدام شخصا ملاحظه کردم که بلیط تهران اهواز قیمت ٣٢٠ هزار تومان برای یک نفر خریداری شد و به فاصله یک دقیقه بعد همین بلیط ۴۶٠ هزار تومان شد.
رایگانی با تاکید بر لزوم نظارت در فروش بلیط هواپیما افزود: آگهی های فروش در سایت های رسمی یک قیمت دارد و در پرداخت و خرید نهایی این قیمت ها افزایش می یابد.

نظرات ایرلاین پرس:

مورد بیان شده توسط سخنگوی تعزیرات ، به کررات در ایرلاین پرس و رسانه های همسو، مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. متاسفانه سازمان هواپیمائی کشوری با کم توجهی به مسئله، توجیه گری و بیان ادله هایی نخ نما، قصد پوشاندن صورت مسئله را داشته و دارد(در بحث نظارت بر آژانس های مسافرتی). ضروری است که در این خصوص ، شاهد ورود حداکثری نهادهای نظارتی و قضائی باشیم. برخی از مصادیق بروز فساد ناشی از ضعف نظارت سازمان هواپیمائی کشوری عبارتند از:

*** وضعیت محاسبه نرخ بلیط کودکان و نوزادان (بعضا تمام بها و یا با تخفیف حداکثر 20 درصدی ارایه می شوند).

*** اعلام چند نرخی بلیط یک مسیر بشکلی ساختگی توسط چند آژانس هواپیمایی(مثلا بلیط تهران به مشهد ساعت خاص یم ایرلاین در یک سایت ، در طیفی از قیمت ها با تفاوت حتی 200-300 هزار تومان، قیمت گذاری و اعلام فروش می شود).

*** در برخی موارد ، نرخ اعلامی بلیط هواپیما با نرخ پرداختی آن توسط خریدار در لحظه آخر متفاوت است (غیر از محاسبه ارزش افزوده).

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو