پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری موفق تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه بیرجند

تاریخ خبر: // کد خبر: 268537 // // //


برگزاری موفق تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه بیرجند

با هدف ارزیابی توان عملیاتی و تمرین وظایف ارگان های ذیربط در زمان بحران، تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه بیرجند برگزار شد.


برگزاری موفق تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه بیرجند

هادی سلامی، مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی در حاشیه این تمرین که امروز(ششم بهمن ماه) برگزار شد، گفت: در این تمرین سانحه ای فرضی برای یک فروند هواپیمای فوکر 100 با 25 سرنشین رخ داد که به دلیل مشکل فنی در هیدرولیک، هواپیما دچار مشکل شد. با ایجاد نقص در ترمزگیری، هواپیما از باند خارج و در محدوده استریپ متوقف و دچار آتش سوزی شد.

وی ادامه داد: با بروز سانحه، خودروهای امدادی و امنیتی بلافاصله به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌های امنیتی با حضور یگان حفاظت هواپیمایی، حراست اداره کل و پلیس فرودگاه به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مصدومان و مجروحان و جمع آوری اسناد و مدارک مسافران پرداختند.

سلامی با اشاره به تنوع ارگان های درگیر در بحران احتمالی، هدف از برگزاری این تمرین را ارزیابی توانایی‌ها، تمرین وظایف تمام ارگان‌های ذیربط در هنگام بحران، چگونگی مدیریت بحران در وضعیت‌های مختلف اضطراری و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سانحه بیان کرد و افزود: این تمرین شامل چهار بخش کلی اطلاع رسانی وضعیت اضطراری، واکنش سریع، برطرف کردن وضعیت اضطراری و اعلام خبر بازگشت به شرایط عادی بود وع ملکرد تمام نهادهای ذیربط در سه زمینه فرماندهی، هماهنگی و ارتباطات مورد ارزیابی قرارگرفت.

در این تمرین مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، کارشناسان ارزیابی تمرین شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و نمایندگانی از مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، پزشکی قانونی، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند، نیروی انتظامی، یگان امداد،  پلیس راه، پلیس راهور، صداوسیمای مرکز استان، یگان حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه، شرکت های هواپیمایی، سوختگیری هواپیمایی و واحدهای عملیاتی اداره کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی حضور فعال داشتند.

پس از پایان تمرین نیز جلسه‌ای با حضور فرشید گلیج، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها، مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری، کارشناسان و ارزیابان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان ارگان‌ها و سازمان‌های شرکت‌کننده برگزار شد و این تمرین  مورد ارزیابی قرار گرفت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو