پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعلام وضعیت اضطراری در فرودگاه امام خمینی(ره)+ تکمیلی: پایان خوش پرواز ۹۷۱۶ در فرودگاهی دیگر

تاریخ خبر: // کد خبر: 268631 // // // //


اعلام وضعیت اضطراری در فرودگاه امام خمینی(ره)+ تکمیلی: پایان خوش پرواز ۹۷۱۶ در فرودگاهی دیگر

پرواز امشب شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به مقصد استانبول، در حالی باند فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را ترک کرد که کادر فنی بعد از تیک آف، متوجه نقصی فنی در هواپیما شدند؛ نقصی که موجب اتخاذ تدابیر ویژه در این فرودگاه شد و به تدابیری گره خورد که از جمله آنها، غیب کردن پرنده از رادارها بود!


اعلام وضعیت اضطراری در فرودگاه امام خمینی(ره)+ تکمیلی: پایان خوش پرواز ۹۷۱۶ در فرودگاهی دیگر

در پی بروز نقص فنی در یک پرواز خروجی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، این فرودگاه در حالت آماده باش قرار گرفت. پرواز امشب شرکت هواپیمایی ایران ایر تور به مقصد استانبول، در حالی باند فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را ترک کرد که کادر فنی بعد از تیک آف، متوجه نقصی فنی در هواپیما شدند؛ نقصی از نوع بسته نشدن چرخ‌های هواپیما.
اعلام وضعیت اضطراری در فرودگاه امام خمینی (ره)
در پی این نقص، هواپیما در مسیر بازگشت به فرودگاه جنوب تهران قرار گرفت و از آن جایی که احتمال می‌رود، مشکل پرنده از نقص در ارابه فرود یا مشکل جدی دیگری نشات گرفته باشد، تدابیر ویژه برای فرود این هوپیما در فرودگاه در دستور کار مسئولان فرودگاه قرار گرفته است.

تکمیلی: فرود هواپیما بعد از غیب شدن از رادارها!

پرواز ۹۷۱۶ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور که به دلیل نقص فنی در مسیر بازگشت به مبدا قرار گرفته بود، پس از آنکه به روال معمول این دست پروازها دورهای زیادی در آسمان زد تا بار مخازن سوختش را کاهش دهد و سپس فرود بیاید، راهش را به سمت استان البرز کج کرد و از صفحه رادارها محو شد!
اعلام وضعیت اضطراری در فرودگاه امام خمینی(ره)+تکمیلی
اتفاقی که به باور کارشناسان امر، ناشی از خاموش کردن نشانگر راداری هواپیما و اقدامی غیرحرفه ای برای دور نگه داشتن خبرنگاران از فرجام پرنده ها در چنین مواقعی است، حال آنکه گزارش های رسیده حکایت از فرود این ایرباس A300 دو ساعت بعد از برخاستن از زمین، در فرودگاه مهرآباد تهران دارد.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ا ز خبرگزاری تابناک

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو