پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بالگرد جدید نظامی-ترابری روسیه برای عملیات ویژه + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 268657 // // // //


بالگرد جدید نظامی-ترابری روسیه برای عملیات ویژه + فیلم

جدیدترین مدل بالگردهای نظامی-ترابری از نوع “میگ-۸” ساخت روسیه دارای قابلیت‌های جدید: دو موتور قدرتمند، بدنه زرهی، برد پرواز طولانی، فناوری دید در شب، قدرت عملیاتی در هر شرایط آب و هوایی و مجهز به تسلیحات نظامی پیشرفته است.


بالگرد جدید نظامی-ترابری روسیه برای عملیات ویژه + فیلم

به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی شبکه تلویزیون روسی «ازوزدا»، در روسیه یک بالگرد جدید برای عملیات ویژه نظامی ساخته شده است. صحبت بر سر نمونه جدیدی از بالگردهای ویژه”میگ-8 ” یا بطور دقیق‌تر «Mi-8AMTSH-VN» با تقویت تسلیحات نظامی پیشرفته است.

“آندری بوگینسکی” رئیس شرکت هولدینگ «بالگردهای روسی» روز شنبه اعلام کرد که متخصصان این شرکت نسخه مدرنیزه شده بالگرد ویژه «Mi-8AMTSH-VN» مجهز به سلاح‌های پیشرفته را ساخته‌اند که دارای قابلیت‌ها و گزینه‌های پیشرفته‌، نه تنها در خود ماشین پرنده، بلکه تجهیزات اضافی که در آن نصب شده است.

به گفته وی، تجهیزات این بالگرد برای شناسایی و هدف قرار دادن بهبود قابل توجه یافته است. این بالگرد جدید نظامی-ترابری از مجموعه بالگردهای خوش آتیه “میگ-8” که یک وسیله نقلیه حمله هوایی برای انتقال واحدهای نظامی در شرایط رزمی محسوب می‌شود.

این بالگرد مجهز به دو موتور توربین گازی VK-2500-03 با جعبه دنده مدرن و ارتقاء یافته از لحاظ ارتفاع و خصوصیات آب و هوایی و سیستم تحمل بار جدید ، دارای مجموعه‌ای از تسلیحات نظامی، معادل بالگرد میگ-24 ، بدنه زرهی حفاظت شده برای خدمه پرواز و سازگار شده برای استفاده از فناوری دید در شب است. برد پرواز این بالگرد بیش از هزار کیلومتر بوده  و قدرت حمل باری به وزن 4 تن را دارد.

تابستان گذشته، در نمایشگاه «آرمیا-2019»، آندری بوگینسکی اعلام کرده بود که در سال های 2020-2021، وزارت دفاع روسیه نخستین مجموعه از 10 فروند بالگرد ویژه Mi-8AMTSH-VN را دریافت خواهد کرد.

به گفته وی، این بالگردهای مدرنیزه شده می توانند در سخت ترین شرایط آب و هوایی وظایف خود را انجام دهند و مجهز به “مجموعه دفاعی قدرتمند و یک قبضه مسلسل مدل “کورد” هستند.

بالگرد Mi-8AMTS-VNنسخه بهبود یافته از بالگرد Mi-8/17 است. این بالگرد نه تنها می تواند بیش از 10 پرسنل نظامی را منتقل کند، بلکه همچنین قادر به انجام عملیات پشتیبانی هوایی در شرایط نبرد است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو