پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آتش گرفتن موتور هواپیمای RG قشم ‌‌ایر + تکذیبیه سازمان هواپیمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 268676 // ٬ // // // // خبر مهم


آتش گرفتن موتور هواپیمای RG قشم ‌‌ایر + تکذیبیه سازمان هواپیمایی

هواپیمای RG پرواز گرگان – تهران متعلق به قشم‌ایر بعدازظهر امروز به علت بروز نقص فنی و حریق در موتور هواپیما هنگام اوج گرفتن، از پرواز باز ماند.


آتش گرفتن موتور هواپیمای RG قشم ‌‌ایر + تکذیبیه سازمان هواپیمایی

حدود ساعت 12:40 امروز پرواز شماره 1295 گرگان ـ تهران متعلق به شرکت هواپیمایی قشم به  علت نقص فنی در موتور هواپیما هنگام تیک‌آف (برخاستن از زمین) انجام نشد. گفتنی است، موتور این هواپیما پیش از اوج‌گیری دچار آتش در خروجى موتور (Back Fire) شد که با هدایت خلبان دوباره در باند پرواز قرار گرفت. بر اساس اخبار منتشر شده، بلافاصله مسافران از هواپیما خارج شده و عملیات اطفاء این موتور هواپیما بدون مشکل انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان نیز در خصوص این سانحه اعلام کرد مسافران این پرواز با پرواز جایگزین به تهران منتقل شدند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. علی متانت گفت: مسافران این پرواز 85 نفر بوده که همه در سلامت هستند.

این در حالی است که در وبسایت فرودگاه گرگان، اثری از برنامه پروازی هواپیمایی قشم‌ایر از این شهر به تهران دیده نمی‌شود.

پاسخ سخنگوی سازمان هواپیمایی :

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره این سانحه گفت: خلبان هواپیمای AVRO RG85 مربوط به شرکت هواپیمای قشم‌ایر در ساعت ۱۲:۴۰ امروز پیش از پرواز اعلام کرد که مشکلی در موتور هواپیما وجود دارد بنابراین از پرواز انصراف داد. وی افزود: این هواپیما در مسیر گرگان به تهران هیچ پروازی نداشت و در ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه کارشناسان هواپیمایی مشغول رفع نقص فنی هواپیما شدند. هواپیما در این مسیر پروازی نداشته که بخواهد موتور آن آتش بگیرد و من تمامی اخبار مربوط به آتش گرفتن موتور هواپیما در آسمان را کامل تکذیب می‌کنم.

لازم به توضیح است که ، پیش از این اخباری منتشر شدہ بود مبنی بر اینکه پرواز ساعت ١٣ مسیر هوایی گرگان به تهران، قبل از اوج گیری دچار آتش سوزی شد و با هدایت خلبان دوباره در باند پرواز قرار گرفت.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز (لینک 1)، (لینک 2)، (لینک 3) / تین نیوز / کانال تلگرامی کن نیوز

اختصاصی ایرلاین پرس

 


دیدگاه خود را بنویسید

  1. هيچكي نوشته است:
    23:07 مورخه 11 بهم 98

    حالا دیگه می تونید با اطمینان بنویسید که موتور هواپیمای قشم ایر در پرواز قشم به مشهد در تاریخ ١١ بهمن ٩٨ روی باند پرواز آتش گرفت و مسافران با چهارساعت انتظار، قرار است با هواپیمای دیگری راهی مشهد شوند. این خبر احتیاجی هم به تکذیب ندارد.

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو