پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | به ایرلاین‌های خارجی التماس نمی‌کنیم + نقد

تاریخ خبر: // کد خبر: 268805 // ٬ // // // // // خبر مهم


به ایرلاین‌های خارجی التماس نمی‌کنیم + نقد

حرمت‌الله رفیعی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: برای بازگشت ایرلاین‌های خارجی به ایران التماس نمی‌کنیم آن‌ها هم در کشور ما منافعی داشتند، حالا که رفته‌اند باید برای‌شان ضوابط و شرط بگذاریم. اینطور نمی‌شود که با هر اتفاقی برنامه‌های پروازی ایران را متوقف یا تعلیق کنند.


به ایرلاین‌های خارجی التماس نمی‌کنیم + نقد

حرمت‌الله رفیعی در مراسم رونمایی از پوستر سیزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران که روز دوشنبه هفتم بهمن‌ماه در یکی از هتل‌های تهران برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری ما با عقب‌گرد چند ایرلاین از بین نمی‌رود. شرکت‌های هواپیمایی که ایران را ترک کردند در این کشور منافع داشتند که مانده بودند، مگر می‌توانند برای همیشه از ایران صرف‌نظر کنند اما حالا که این رفتار را انجام داده‌اند ما از وزارت راه می‌خواهیم ضوابط و شروطی را تعیین کنند تا اگر آن شرکت‌ها در صورت تمایل به بازگشت، شرایط آسانی برای تعلیق و توقف پروازهای ایران نداشته باشند. وی افزود: ما برای برگشتن این شرکت‌های هواپیمایی التماس نمی‌کنیم، ناوگان هوایی خوبی داریم که از طریق آن به برخی مسیرها می‌توان دسترسی پیدا کرد.

او سپس با انتقاد از برخی لوایح و قوانین وضع شده برای گردشگری از جمله مالیات خروج از کشور، اظهار کرد: دولت باشد شب و روزش را برای دفاع از گردشگری بگذارند. آیا نمایندگان می‌دانند چه لوایحی را مصوب می‌کنند. از کشورهای دیگر باید یاد بگیریم که چقدر برای صنعت گردشگری‌شان امکانات مهیا می‌کنند. یارانه می‌دهند تا این صنعت را رونق دهند، ولی ما چه کار می‌کنیم تا می‌خواهیم کاری انجام دهیم این صنعت جان بگیرد، چوب لای چرخ ان می‌گذارند. متاسف می‌شویم برخی کارهای ناپخته انجام می‌شود، آن هم از سوی مسؤولانی که مدعی گردشگری هستند.

رفیعی ادامه داد:‌ گردشگری مثال آن است که در عزا و عروسی ذبح کرده‌اند و اجازه نداده‌اند در جایگاه واقعی خود قرار گیرد. هنگام انتخابات که می‌شود بهترین شعارها به گردشگری ربط دارد اما وقت عمل چه کاری انجام می‌دهند؛ مالیات‌های اضافه وضع می‌کنند!

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: ارزیابی بر این است که گردشگری ایران با شرایط تحمیلی دو سه هفته اخیر، یک سال زمان نیاز دارد تا به حالت قبل برگردد، اما بعید می‌دانم چنین باشد چون ما در کنار بخش دولتی می‌ایستیم و تلاش می‌کنیم بازگشت آن در سریع‌ترین زمان اتفاق افتد.

رفیعی در عین حال نسبت به جایگاه اختصاص یافته به گردشگری در نمایشگاه تهران به دنبال اضافه شدن صنایع دستی معترض شد اما در ادامه اظهار کرد: آژانس‌های مسافرتی با همه توان در این نمایشگاه حضور دارند و قرار است همایش بزرگی را در جریان این نمایشگاه برگزار کنند تا به رونق آن کمک شود.

 

نقد ایرلاین پرس : 

ایرلاین پرس، ضمن تقدیر از زحمات و موضع گیری های آقای رفیعی و با توجه به فرمایشات نامبرده، متمایل به طرح چند سوال از ایشان است :

*** تاکنون دعوت از شرکت های هواپیمایی برای خدمات رسانی در ایران با چه مکانیزمی صورت می گرفته و چرا تا الان به چنین شرایطی فکری نشده است ؟

 

*** تضمین سخنان شما در خصوص شرط گذاری برای ایرلاین های خارجی چیست؟ به کمک کدام مرجع می خواهید این کار را انجام دهید؟ سازمان هواپیمایی کشوری یا وزارت فخمیه میراث فرهنگی؟ اگر منظورتان این دو مرجع است، بهتر است دیگر ، چنین پیشنهاداتی را عنوان نکنید، چون همراستا با تجارب قبلی، احتمال اینکه آبی از این دو دستگاه گرم شود، بسیار اندک است.

*** چرا ضمن ارایه نظر، پیش نویسی حقوقی پیشنهادی توسط آن انجمن صنفی ارایه نشده است؟

*** ……

در پایان ، ضمن تقدیر مجدد از پیشنهاد خوبتان، باید به استحضار رساند که حرف خوب زدن با خوب عمل کردن، دریا دریا فاصله دارد. منتظر اقدامات عملی شما در این خصوص هستیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تین نیوز

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو