پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز پهپاد سمپاش در قیروکارزین فارس

تاریخ خبر: // کد خبر: 269103 // // //


پرواز پهپاد سمپاش در قیروکارزین فارس

مهدی همتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین در استان فارس، از پرواز پهپاد سمپاش در مزارع گندم و کلزای این شهرستان برای اولین بار خبر داد.


پرواز پهپاد سمپاش در قیروکارزین فارس

مهدی همتی دوشنبه ۷ بهمن در جمع خبرنگاران افزود: استفاده از این پهپاد و نمایش توانمندی آن در راستای ترویج بکار گیری فن آوری های نوین در کشاورزی شهرستان انجام شده است.

او اضافه کرد: کاهش مصرف سم، صرفه جویی در آب، کاهش نیروی انسانی مورد نیاز، پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی، کاهش خسارت له شدگی ناشی از حذف تردد ماشین آلات کشاورزی و بطور کل کاهش هزینه تولید و افزایش سلامت محصول از مهم ترین مزایای استفاده از پهپادها است.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، افزایش اثر بخشی سموم و هدفمند شدن آن، کاهش زمان مورد نیاز و توجه به سلامت اپراتورهای سمپاشی از دیگر محاسن استفاده از پهپاد در سمپاشی مزارع است.

او خاطرنشان کرد: در اولین پرواز این پهپاد بر فراز مزارع گندم و کلزا، این مزارع با سموم علف کش و زیر نظر جمعی از کارشناسان و با حضور تعدادی از کشاورزان سمپاشی شد.

همتی با اشاره به وجود پهپادهای مختلف در بازار گفت: جدیدترین انواع پهپادهای سمپاس مجهز به موقعیت یاب های جهانی بوده و امکان شناسایی موقعیت اراضی کشاورزی را داشته و با دقت فراوان بدون هم پوشانی اقدام به انجام عملیات می کند.

مدیر جهادکشاورزی قیر و کارزین با تشویق کشاورزان در استفاده از این فناوری‌ها در مزارع به منظور افزایش تولید و کاهش هزینه ها، بیان کرد: کشاورزان علاقمند به خرید پهپاد پس از گذراندن دوره آموزشی لازم و سپری کردن مراحل ویژه می توانند از تسهیلات کم بهره برای خرید دستگاه بهره مند شوند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو