پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پمپئو اجازه سوار شدن خبرنگار رادیو ملی آمریکا به هواپیما را نداد

تاریخ خبر: // کد خبر: 269234 // // // خبر مهم


پمپئو اجازه سوار شدن خبرنگار رادیو ملی آمریکا به هواپیما را نداد

پمپئو به علت درگیری با خبرنگار رادیو ملی آمریکا، اجازه نداد او همراهش سوار هواپیما شود!


پمپئو اجازه سوار شدن خبرنگار رادیو ملی آمریکا به هواپیما را نداد

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به علت درگیری چندروز قبل با خبرنگار رادیو ملی آمریکا، اجازه نداد خبرنگار این رادیو همراه وی سوار هواپیما شود!

پیش از این پایگاه اینترنتی شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی نوشت وزیر امور خارجه آمریکا، در مصاحبه با «رادیو ملی آمریکا» (ان‌پی‌آر) از پاسخ به پرسش‌ها درباره اوکراین طفره رفت. در مصاحبه‌ای که روز جمعه از رادیو ملی آمریکا پخش شد پمپئو به جای پاسخ به پرسش ماری لوئیس کلی، گزارشگر این رادیو، گفت: «مطلع هستید که من برای گفت‌وگو درباره ایران با شرکت در این برنامه موافقت کردم و قصد دارم همین کار را انجام دهم. می‌دانم که سیاست ما در قبال اوکراین در طول سه سال فعالیت این دولت چه بوده است.»

پمپئو سپس بار‌ها تلاش کرد به این مصاحبه پایان دهد و این در حالی بود که کلی همچنان بر این موضوع پافشاری می‌کرد. وی در پاسخ به آخرین پرسش درباره اینکه آیا سیاست آمریکا در قبال اوکراین از مسیر خود منحرف شده است، افزود: «درباره این مسئله موضع روشنی داشته‌ام و دقیقا می‌دانم در حال انجام چه کاری هستیم. می‌دانم که وزارت امور خارجه چه دستورالعملی را به مقامات کشور در سراسر جهان درباره چگونگی مدیریت سیاست خارجی ما در قبال اوکراین داده است.»

کلی به دنبال این مصاحبه توضیح داد که چگونه به دفتر خصوصی پمپئو در وزارت امور خارجه احضار شد و در آنجا پمپئو بر سر وی فریاد کشید.

وی افزود همان دستیار پمپئو که مصاحبه را قطع کرد از من خواست که به تنهایی همراهش بروم و مرا به اتاق خصوصی پمپئو برد. وزیر امور خارجه در آنجا منتظرم بود و به اندازه همان مدت زمان مصاحبه بر سرم فریاد کشید.

کلی گفت پمپئو از سوالات درباره اوکراین رنجیده خاطر شده و از وی پرسیده بود آیا شما فکر می‌کنید آمریکایی‌ها به اوکراین اهمیتی می‌دهند؟ پمپئو سپس از کلی خواسته بود اگر می‌تواند اوکراین را روی نقشه پیدا کند و هنگامی که کلی گفته بود می‌تواند این کار انجام دهد پمپئو از دستیارانش خواسته بود نقشه‌ای از جهان را برای آن‌ها بیاورند که هیچ نام و نشانی ندارد.

کلی می‌گوید: به اوکراین اشاره کردم و پمپئو نقشه را کنار گذاشت و گفت مردم این موضوع را خواهند شنید. کلی گفت رادیو عمومی ملی به وزارت امور خارجه اعلام کرده است که این رسانه اتفاقات پس از مصاحبه را گزارش خواهد کرد.

پمپئو اجازه سوار شدند خبرنگار رادیو ملی این کشور به هواپیما را نداد

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو