پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری مانور طرح تخلیه اضطراری سالن ترمینال فرودگاه خلیج فارس

تاریخ خبر: // کد خبر: 269758 // // //


برگزاری مانور طرح تخلیه اضطراری سالن ترمینال فرودگاه خلیج فارس

رضا نورائی معاون فرودگاه خلیج فارس در این خصوص عنوان کرد: مستند به الزامات HSE شرکت ملی نفت ایران با هماهنگی از پیش تعیین شده در قالب تدوین سناریو و برگزاری جلسات هماهنگی با ارگانهای مرتبط در امر امداد رسانی، مانور مذکور در ساعت١٣:۵٢ دقیقه مورخ٩٨/١١/٠٧ برگزار گردید.


برگزاری مانور طرح تخلیه اضطراری سالن ترمینال فرودگاه خلیج فارس

رضا نورائی معاون فرودگاه خلیج فارس در این خصوص عنوان کرد:  مستند به الزامات HSE شرکت ملی نفت ایران با هماهنگی از پیش تعیین شده در قالب تدوین سناریو و برگزاری جلسات هماهنگی با ارگان های مرتبط در امر امداد رسانی، مانور مذکور در ساعت١٣:۵٢ دقیقه مورخ٩٨/١١/٠٧ برگزار گردید.
همچنین معاون فرودگاه خلیج فارس هدف از برگزاری مانور را ایجاد هماهنگی با ارگان های مرتبط با امداد و نجات در قالب تمرین گروهی به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف در سه محور اصلی هماهنگی، ارتباطات و تجهیزات برشمرد که این امر می تواند قابلیت گروه های درگیر و مرتبط را در شرایط واقعی تا حد مطلوبی افزایش دهد. همچنین جلسه ممیزی مانور مذکور پس از پایان مانور در دفتر مدیریت فرودگاه خلیج فارس برگزار گردید و ارزیابان با توجه به مشاهدات میدانی، نقاط قوت و ضعف مانور را نظر سه محور اصلی اشاره شده در بالا مورد نقد و بررسی قرار دادند.
وی در پایان افزود طبق الزامات ایکائو و doc9137 مانورهای دور میزی، مانورهای شش ماهه بدون سناریو و مانور طرح اضطراری دو سالانه با سناریو
از مانورهایی است که بصورت معمول در فرودگاه خلیج فارس برگزار می شود.
در این خصوص مدیریت فرودگاه خلیج فارس در حال هماهنگی های لازم جهت برگزاری مانور دو سالانه در اوایل اردیبهشت ماه ٩٩ می باشد.
رضا نورائی معاون فرودگاه و فرمانده عملیات در این مانور در پایان از تمامی دست اندر کاران برگزاری مانور از جمله مدیریت بحران، hse ارشد سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، معاونت عملیات هوانوردی، واحد ایمنی زمینی فرودگاه خلیج فارس، مرکز اورژانس پارس، رییس و همکاران حراست فرودگاه، فرمانده و همکاران محترم سپاه حفاظت فرودگاه، واحدهای پشتیبانی، مدیریت ترمینال، عملیات فنی، استاندارد فرودگاهی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیگر همکاران تقدیر و تشکر کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت فرودگاه خلیج فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو