پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سازمان هواپیمایی: هنوز تصمیمی برای محدود کردن پروازهای چین گرفته نشده + نقد

تاریخ خبر: // کد خبر: 270036 // // // //


سازمان هواپیمایی: هنوز تصمیمی برای محدود کردن پروازهای چین گرفته نشده + نقد

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: غربالگری‌ ویروس کرونا در مبادی کشور و فرودگاه‌های بین‌المللی با جدیت ادامه دارد اما هنوز تصمیمی برای محدودیت یا قطع پروازهای خارجی دارای مقصد یا مبداء چین گرفته نشده است.


سازمان هواپیمایی: هنوز تصمیمی برای محدود کردن پروازهای چین گرفته نشده + نقد

در پی شیوع ویروس کرونا در چین و انتشار آن در برخی نقاط جهان که البته تا همسایگی ایران یعنی اقلیم کردستان عراق نیز گزارش شده است، بسیاری از کشورها قرنطینه‌های انسانی خود را در مبادی ورودی‌شان فعال‌تر و نظارت‌هایشان را شدیدتر کرده‌اند تا بتوانند از شیوع و بروز این ویروس در مرزهای خود جلوگیری کنند.

در این رابطه رضا جعفرزاده در رابطه با آخرین وضعیت رصد و پایش ویروس کرونا در فرودگاه‌های بین المللی اظهار کرد: غربالگری ویروس کرونا در مبادی ورودی و فرودگاه‌های بین المللی به ویژه فرودگاه بین‌المللی امام‌ خمینی (ره) همچنان ادامه دارد و این مسئله تحت کنترل است.

وی با بیان اینکه رصد و پایش این ویروس به صورت مستمر انجام می‌شود، درباره احتمال محدودیت یا ممنوعیت پروازهای بین‌المللی از چین به مقصد ایران افزود: فعلا گزارشی در این زمینه نداشته‌ایم و تصمیمی درباره قطع یا محدودیت پروزها در این مسیر گرفته نشده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه وزارت بهداشت خودش مستقیما موضوعی درباره پروازها اعلام نمی‌کند، ادامه داد: این دستگاه متولی در شرایط خاص، اگر درخواستی مبنی بر محدودیت یا ممنوعیت پروازها در راستای پیشگیری یا کنترل بیماری داشته باشد آن را به سازمان هواپیمایی اعلام می‌کند.

گفتنی است، ویروس جدید کرونا به تازگی در بخشهایی از کشور چین بسیاری از افراد را مبتلا کرده است که با توجه به نوظهور بودن آن هنوز درمانی برای آن پیدا نشده است.

نقد وارد شده به این خبر:

در حالیکه سازمان جهانی بهداشت اعلام وضعیت اضطراری جهانی در پی شیوع ویروس کرونا کرده است، وضعیت پروازهای ورودی و خروجی میان ایران و چین در هاله‌ای از ابهام هست.

بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی پروازهای خود را به کشور چین به حالت تعلیق درآورده‌ و برخی دیگر از ایرلاین‌ها اصول سختگیرانه‌ کنترل بهداشتی هواپیماها و مسافران را در راستای کار قرار داده‌اند. در همین حال، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران اذعان کرده است که اوضاع تحت کنترل است!

البته ایشان در این مصاحبه تبیین نکرده‌اند که منظورشان از تحت کنترل بودن چه فاکتورهایی می باشد و اصولا از چه نوع استانداردهای بین المللی در جهت عدم ورود این ویروس خطرناک به کشورمان بهره برداری می کنند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از انتخاب / کانال تلگرامی مرجع هوانوردی پارسی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو