پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نهادهای تصمیم گیر در اغما/ دانشجویان ایرانی در چین در انتظار پرواز برگشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 270258 // // //


نهادهای تصمیم گیر در اغما/ دانشجویان ایرانی در چین در انتظار پرواز برگشت

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: این سازمان در هماهنگی با وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت، آماده برقراری پرواز‌های فوق‌العاده برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی و یا تعلیق پرواز‌ها در راستای اقدامات کنترلی و پیشگیرانه است؛ تصمیم نهایی مشروط به درخواست نهاد‌های بالادستی است.


نهادهای تصمیم گیر در اغما/ دانشجویان ایرانی در چین در انتظار پرواز برگشت

در حالی که وزیر بهداشت ساعتی قبل در حساب توییتر خود نوشت که در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور از وی خواسته است تا از طریق وزارت خارجه ایران و وزارت راه و شهرسازی مانع ورود هرگونه مسافر از چین به ایران شوند؛ دانشجویان ایرانی زیادی هستند که تمایل دارند هر چه زودتر چین را به مقصد ایران ترک کنند.

گفته می‌شود که ۵۰ ایرانی در ووهان چین که کانون انتشار کروناویروس جدید است سکونت دارند که ۱۵ نفرشان دانشجو هستند. «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز پنج شنبه ۱۰ بهمن درباره اقدامات برای انتقال ایرانیان ساکن شهر ووهان چین که کانون انتشار ویروس کرونا است، گفت که خارج کردن دانشجویان و ایرانیان مقیم از این شهر، هدف اصلی است، اما عملیاتی شدن روند انتقال ایرانیان از این شهر را منوط به موافقت دولت چین بر اساس مقررات بین‌المللی بهداشت و ایمنی دانست که مانع از گسترش بیشتر ویروس‌ها و بیماری‌های کشنده و خطرناک در دیگر کشور‌ها می‌شود.

«رضا جعفرزاده» در پاسخ به این سوال که آیا با پرواز‌های فوق‌العاده، برنامه‌ای برای انتقال فوری دانشجویان ایرانی که درحال تحصیل در دانشگاه‌های چین هستند، دارید گفت: این تصمیم به وزارت امور خارجه بازمی‌گردد و درصورتی که این وزارتخانه برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی از شهر‌های چین به تفاهم با دولت چین رسیده باشد، سازمان هواپیمایی آماده انتقال دانشجویان به ایران است.

وی گفت: اکنون پرواز‌های برنامه‌ای از مبدا چین به ایران برقرار است و مشکلی برای انتقال وجود ندارد و حتی اگر درخواستی برای این انتقال باشد با پرواز‌های فوق‌العاده به سرعت اقدام به بازگرداندن دانشجویان ایرانی خواهیم داشت.

جعفرزاده همچین در پاسخ به این سوال که آیا بعد از درخواست صبح امروز وزارت بهداشت برای تعلیق پروازها، اقدامی صورت گرفته است، گفت: این تصمیم نیز مشروط به دستور نهاد‌های بالادستی است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفت: غربالگری ویروس کرونا در مبادی ورودی و فرودگاه‌های بین‌المللی به ویژه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) همچنان ادامه دارد و این مساله تحت کنترل است، اما ما در هماهنگی با نهاد‌های بالادستی از هر دستوری برای حفظ سلامت مردم استقبال می‌کنیم.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پول نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو