پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گردشگران چینی کرونا یا ارز آور

تاریخ خبر: // کد خبر: 270315 // // // //


گردشگران چینی کرونا یا ارز آور

ترکش اتفاقات و بحران‌های روزهای گذشته گردشگری همچنان ادامه دارد، هنوز اخبار تهدید رئیس جمهور آمریکا به مراکز فرهنگی ایران فراموش نشده که ویروس کرونا از چین با سرو صدایی که به راه انداخته همه چیز از جمله صنعت گردشگری را نیز تحت شعاع قرارداده و تبعات منفی نیز به همراه داشته که از آن جمله لغو تورهای اروپایی به ایران را شاهد بودیم.


گردشگران چینی کرونا یا ارز آور

چین مهم‌ترین منبع تامین گردشگر در جهان است بطوریکه در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۵۰ میلیون چینی به خارج از مرزهای این کشور سفر کردند. وزارت فرهنگ و گردشگری چین پیش‌بینی کرده است با تداوم رشد اقتصادی و افزایش درآمدهای سالانه شخصی، آمار سفر شهروندان این کشور به خارج از چین تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۷۸ میلیون نفر در سال برسد همچنین تخمین زده شده این گردشگران در مجموع حدود ۱.۲ تریلیون «یوان» هزینه کنند.

ایران از سال ۲۰۱۱ به فهرست مقاصد گردشگری چین وارد شد و از سال ۱۳۹۵ نیز سیاست‌ جذب گردشگران چینی را در دستور کار قرار داد در این راستا هیات وزیران اوایل تیرماه سال ۱۳۹۸ مصوبه لغو یک طرفه روادید با چین را صادر کرد و از ۲۵ تیرماه به اجرا در آمد بر اساس این مصوبه چینی ها به مدت ۲۱ روز بدون ویزا می‌توانند به ایران سفر کنند…

سال گذشته میلادی ۵۲ هزار و ۸۰۰ گردشگر از چین به ایران سفر کردند پیش بینی تهران این است که با لغو روادید شمار این گردشگران بسرعت افزایش یافته و در آینده ای نه چندان دور به بیش از یک میلیون نفر است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به منظور توسعه گردشگری ایران در آذرماه سال جاری به چین سفر کرد. علی اصغر مونسان در این سفر، گفت که جمهوری اسلامی ایران برای جذب سالانه یک و نیم میلیون گردشگر چینی هدفگذاری کرده است.

حالا با شیوع کرونا در سطح جهان، ایران نیز تدابیر امنیتی را برای جلوگیری از ورود این بیماری به ایران در پیش گرفته است.

چینی‌ها برای ورود به ایران باید کارت سلامت داشته باشند

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شهروندان چین برای ورود به ایران باید کارت سلامت داشته باشند البته هنوز به مرحله اضطرار این بیماری نرسیده‌ایم و جای نگرانی نیست اما جای هوشیاری هست.

علی رضا رئیسی، گفت: کنترل های مرزی بر اساس اصول علمی برای جلوگیری از ورود این بیماری در حال انجام است و ماموران وزارت بهداشت در فرودگاهها با ماسک و تجهیزات لازم کار دیده وری و غربالگری را انجام می دهند و اکنون نیازی به لباس مخصوص مانند آدم فضایی نیست و دلیلی ندارد مردم را بیش از حد نگران کنیم.
وی گفت: تاکنون این بیماری در چین دو هزار و ۷۸۳ مبتلا و ۸۱ مرگ داشته و در کشورهای دیگری از جمله آمریکا،  کانادا،  فرانسه،  عربستان و پاکستان مشاهده شده و پیش بینی می شود تا ۱۰۰ هزار مبتلا در چین داشته باشد.
رئیسی افزود: در هر پرواز از چین ۲۲۰ تا۲۷۰ مسافر وجود دارد و افراد مشکوک با آمبولانس به بیمارستان برده و ایزوله می شوند. ورود مواد غذایی همراه چینی ها نیز ممنوع شده زیرا گفته می شود اولین موارد این بیماری بعد خوردن گوشت خفاش بوده است.

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو