پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در پروژه ساخت ترمینال فرودگاه سقز

تاریخ خبر: // کد خبر: 270871 // // //


پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در پروژه ساخت ترمینال فرودگاه سقز

احداث سطوح پروازی تا به امروز حدود ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به دلیل سردی و برودت هوا کارگاه به حالت نیمه فعال در آمده است . در بخش ساختمان‌ها و ترمینال های جانبی نیز کار ساختمان های جانبی ۱۰۰ درصد انجام شده است و ساخت ترمینال نیز پیشرفت ۶۳ درصدی دارد .


پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصدی در پروژه ساخت ترمینال فرودگاه سقز

مدیر فرودگاه سنندج از پیشرفت ۶۳ درصدی ساخت ترمینال فرودگاه سقز خبر داد و گفت : تمام تلاش خود را می کنیم تابستان سال آینده کار ساخت این فرودگاه تمام شده و مورد بهره برداری قرار گیرد .

امیر عباس نظری زاده درباره آخرین وضعیت ساخت فرودگاه سقز توضیحاتی ارائه کرد و گفت : اکنون دو پیمانکار فعال ، پروژه فرودگاه سقز را در دو بخش ترمینال و ساختمان های جانبی و نیز بخش سطوح پروازی دنبال می کنند .

او افزود : احداث سطوح پروازی تا به امروز حدود ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به دلیل سردی و برودت هوا کارگاه به حالت نیمه فعال در آمده است . در بخش ساختمان‌ها و ترمینال های جانبی نیز کار ساختمان های جانبی ۱۰۰ درصد انجام شده است و ساخت ترمینال نیز پیشرفت ۶۳ درصدی دارد . سقف ترمینال آماده است و چنانچه سقف بنا شود در خرداد سال آینده و قبل از تابستان کار ساخت ترمینال تمام می‌شود .

مدیر فرودگاه سنندج با بیان این که سقز دومین شهر پرجمعیت استان به شمار می رود ، تصریح کرد : فرودگاه سقز بین آذربایجان غربی و استان کردستان واقع شده است ، این دو استان فاصله زیادی از یکدیگر دارند و سقز به نوعی موقعیت سوق الجیشی دارد.

او افزود : از سوی دیگر سقز مرکز اقتصادی شمال غرب کشور به شمار می‌رود و شهرهایی مانند مهآباد و مریوان که قطب‌های اقتصادی غرب کشور هستند را پوشش می دهد . به همین دلیل درخواست‌هایی داشتیم مبنی بر این که هر چه سریع تر این فرودگاه راه اندازی شود تا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بتوانند از آن استفاده کنند . تمام تلاش خود را می‌کنیم تابستان سال آینده کار ساخت این فرودگاه تمام شده و مورد بهره برداری قرار گیرد . طول باند این فرودگاه ۲ هزار و ۹۰۰ متر است و ترمینال فرودگاه نیز ۲ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا دارد .

مدیر فرودگاه سنندج درباره اعتبارات در نظر گرفته شده برای این پروژه نیز توضیحاتی ارایه کرد و گفت : امسال حدود ۳۱ میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به این پروژه اختصاص داده شده است و همان طور که عنوان کردم در دو بخش کارها در حال انجام است .

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت پرتال حمل و نقل


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو