پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره برداری از آشیانه هواپیما‌های پهن پیکر ایران ایر در فرودگاه امام + فیلم و تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 272786 // // // // خبر مهم


بهره برداری از آشیانه هواپیما‌های پهن پیکر ایران ایر در فرودگاه امام + فیلم و تصاویر

آشیانه تعمیر و نگهداری شماره یک هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ویژه تعمیرات سبک و نیمه سنگین هواپیما‌های پهن پیکر این شرکت، در فرودگاه امام خمینی تهران به بهره برداری رسید.


بهره برداری از آشیانه هواپیما‌های پهن پیکر ایران ایر در فرودگاه امام + فیلم و تصاویر

معاون مهندسی و تعمیرات شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با اعلام این خبر افزود: پیش از این، همه هواپیما‌های پهن پیکر این شرکت برای تعمیرات سبک (چک A) و چک نیمه سنگین به آشیانه‌های این شرکت به فرودگاه مهرآباد اعزام می‌شدند.

وی ادامه داد: با بهره برداری از آشیانه شماره یک هما در فرودگاه امام، از این پس، علاوه بر کاهش هزینه‌های اعزام هواپیما از فرودگاه امام به مهرآباد و کاهش تعداد پرواز‌های هواپیما (سایکل پروازی)، استهلاک هواپیما‌ها کاهش و ظرفیت تعمیراتی هواپیما‌ها نیز افزایش می‌یابد.
آقای صمد صباحی خسروشاهی گفت: این آشیانه هم اکنون برای چک‌های سبک و نیمه سنگین هواپیما‌های پهن پیکری که پرواز‌های خارجی و دور برد دارند درنظر گرفته شده و به مرور با تجهیز کارگاه‌های جانبی آن نظیر کارگاه‌های موتور و اویونیک، قادر به انجام چک‌های سنگین و تعمیرات اساسی (اورهال) نیز در این کارگاه خواهیم بود.

وی افزود: هم اکنون چک سبک یک فروند ایرباس ۳۳۰ این شرکت که جزو هواپیما‌های برجامی ماست، به عنوان نخستین هواپیمای پهن پیکر در این آشیانه در حال انجام است و بزودی با پایان عملیات چک و تعمیر و تعویض قطعات فرسوده که مبتنی بر دستورالعمل شرکت سازنده این هواپیما و زیر نظر بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری به نمایندگی از سازمان جهانی هوانوردی انجام می‌شود، مجوز پرواز مجدد این هواپیما صادر خواهد شد.
معاون مهندسی و تعمیرات ایران ایر گفت: از این پس با انجام چک‌های دوره‌ای هواپیما‌های پهن پیکر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه امام خمینی و اعزام نشدن آن‌ها به فرودگاه مهرآباد، هزینه‌هایی که بابت تیک آف، لندینگ، اعزام کروی پروازی و صدمات ناشی از هر پرواز به هواپیما وارد می‌کند، کاهش می‌یابد.
صباحی افزود: پیشتر آشیانه شماره ۲ این شرکت در فرودگاه امام خمینی که برای تعمیرات هواپیما‌های سبک اختصاص یافته است به بهره برداری رسیده بود.

 

تصاویری از آشیانه هواپیما‌های پهن پیکر ایران ایر در فرودگاه امام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما / کانال تلگرامی صدا و سیما / کانال تلگرامی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو