پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز واگذاری خودرو‌های آتش نشانی ایرانی به فرودگاه‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 273018 // ٬ // // // // خبر مهم


آغاز واگذاری خودرو‌های آتش نشانی ایرانی به فرودگاه‌ها

مراسم آغاز تحویل خودروهای آتش نشانی فرودگاهی و معرفی پروژه های توسعه ای و خودکفایی ایران خودرو دیزل با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مدیران با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت ایران خوورو دیزل برگزار گردید.


آغاز واگذاری خودرو‌های آتش نشانی ایرانی به فرودگاه‌ها

مراسم آغاز تحویل خودروهای آتش نشانی فرودگاهی و معرفی پروژه های توسعه ای و خودکفایی ایران خودرو دیزل با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مدیران با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت ایران خوورو دیزل برگزار گردید.

خودرو‌ها از نوع شاسی FM-۴۶۰ و تولید شرکت ایران خودرو دیزل هستند و پس از برگزاری مناقصه، با تجهیزات ایرانی به امکانات آتش نشانی استاندارد ویژه فرودگاه‌ها تجهیز شده اند. قرار است ۶۶ خودرو آتش نشانی ایرانی، به مرور و پس از تجهیز، توسط شرکت ایران خودرو دیزل تحویل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران شده و در اختیار فرودگاه‌های سراسر کشور قرار گیرند.

سیاوش امیرمکری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در آغاز مراسم بیان نمودند:  یاد و خاطره امام راحل را گرامی می‌داریم و درود می‌فرستیم. مفتخریم که در این ایام یکی از پروژه‌های مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت را به بهره برداری می‌رسانیم. در ادامه افزودند :خودرو سازان داخلی در تجهیز و رفع نواقص تولیدشان را به سطحی از اطمینان رساندند که در تامین خودروهای آتش نشانی مشکل نداشته باشیم همچنین این خودروهای آتش نشانی متفاوت از دیگر خودروهای آتش نشانی است به طوریکه در کمتر از ۴۰ ثانیه همزمان با مانور، اطفا حریق نیز انجام می دهند.

وی تاکید کرد : از خودرو سازان انتظار داریم برای تولید خودروهای آتش نشانی همراه با استانداردهای فرودگاهی، سطح تکنولوژی خود را ارتقا دهند، ساخت کشنده و شاسی ها نیازمند تکنولوژی بالایی هستند.

وی افزود: با برنامه ریز های انجام شده، ۶۶ دستگاه تا اواسط سال آینده وارد ناوگان فرودگاه های کشور می شود. همچنین بیان نمود : تأیید اجرای توانمندی این پروژه گرفته شده است. بعد از انقلاب اسلامی امکان خرید تجهیزات هوایی وجود داشت علی‌رغم وجود توانمندی در کشور؛ عموما خودرو‌های آتش نشانی وارداتی بودند اما بعد از آن ورود کردیم به این موضوع و داخلی‌سازی کردیم.

امیرمکری افزود: اکنون در تأمین خودرو‌های آتش نشانی فرودگاهی مشکلی وجود ندارد و در این زمینه به خودکفایی رسیده‌ایم.

محمد زالی مدیر ایران‌خودرو دیزل گفت: امروز بازسازی اتوبوس‌ها و ون پایه گازسوز با پیمایش ۳۵۰ کیلومتر عرضه شده است. تقاضا داریم در رابطه با خودرو‌های تجاری بررسی شود چرا که می‌توانیم آن‌ها را پشتیبانی کنیم.

او بیان کرد: بحثی در جامعه مطرح است من باب انحصار در صنعت خودروسازی اما اینگونه نیست و تمام افراد در این حوزه فعالیت می‌کنند.  گران فروختن خودرو در منطق ما نیست؛ بحث دیگر نوسازی خودروهاست که در تلاش هستیم خودرو‌های کهنه را نوسازی و بازسازی کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل افزود: در کمک به خودکفایی آمادگی داریم و می‌توانیم خودکفایی اتوبوس، ون و کامیون را انجام دهیم همچنین می‌توانیم در کنار آن خودکفایی ریل و راه آهن را نیز انجام دهیم. وی اعلام آمادگی جهت تامین خودروهای تجاری، آمبولانس و آتش نشانی مطابق با نیازهای وزارت راه و شهرسازی را اعلام داشت .

شرکت ایران خودرو دیزل، می تواند جایگزین خوبی به جای واردات خودروهای دست دوم و کارکرده باشد.

حمید حاجی بیگی مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در همین رابطه گفت: به دنبال برگزاری مناقصه خرید و تجهیز 12 خودروی شاسی به عنوان کفساز آتش نشانی، شرکت گواه (زیرمجموعه ایران خودرو دیزل) برنده مناقصه شد و با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال این خودروها را آماده سازی و تجهیز کرد. قرار است در مراسم 19 بهمن ماه دو دستگاه از این خودروهای کفساز تحویل شود و در آینده نزدیک شاهد تحویل سایر خودروها به فرودگاه ها خواهیم بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیماباشگاه خبرنگاران جوان / کانال تلگرامی اخبار فرودگاه ها /

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو