پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تجهیز فرودگاه ها به 66 خودروی آتش نشانی جدید تا اواسط سال 99/ عدم مشکل در تامین خودروهای آتش نشانی فرودگاههای تا CAT 7

تاریخ خبر: // کد خبر: 273205 // // // // خبر مهم


تجهیز فرودگاه ها به 66 خودروی آتش نشانی جدید تا اواسط سال 99/ عدم مشکل در تامین خودروهای آتش نشانی فرودگاههای تا CAT 7

سیاوش امیرمکری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم تحویل خودروهای آتش نشانی ایرانی توسط شرکت ایران خودرو دیزل به شرکت فرودگاه ها از برنامه ریزی برای تجهیز فرودگاه ها به 66 دستگاه خودروی آتش نشانی جدید تا اواسط سال آتی خبر داد.


تجهیز فرودگاه ها به 66 خودروی آتش نشانی جدید تا اواسط سال 99/ عدم مشکل در تامین خودروهای آتش نشانی فرودگاههای تا CAT 7

سیاوش امیرمکری، در این مراسم که امروز (19 بهمن) با حضور وزیر راه و شهرسازی در شرکت ایران خودرو دیزل برگزار شد، عنوان کرد: مفتخریم که امروز شاهد افتتاح یکی از پروژه های مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت هستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اینکه امکان خرید تجهیزات آتش نشانی پیشرفته وجود داشت به دلیل توانمندی داخلی در خصوص تولید این خودروها، صنعت کشور وارد عرصه تولید خودروهای آتش نشانی شد و امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که در تامین نیاز خودروهای آتش نشانی در فرودگاه های تا CAT7 مشکلی نداریم.

وی گفت: خودروهای آتش نشانی فرودگاهی تفاوت زیادی با خودروهای آتش نشانی شهری دارند و بر اساس داکیومنت ها و اسناد ایکائو باید در زمان کمتر از 40 ثانیه به سرعت 80 کیلومتر در ساعت برسند و حین حرکت و مانور اطفای حریق کنند. اطفای حریق و عملیات خودروهای آتش نشانی فرودگاهی باید با ترکیب مواد اطفائیه پودر و فوم باشد.فناوری خاصی باشد که خوشبختانه محقق شده و ما از شرکت های فعال در تولید خودروهای آتش نشانی از جمله ایران خودرو دیزل انتظار داریم که سطح فناوری این خودروها را ارتقا دهند و مشکل موجود در کشنده ها و شاسی ها را که باید All whells drive باشند برطرف کنند.

امیرمکری همچنین از برنامه ریزی برای ورود 66 دستگاه خودروی جدید به ناوگان آتش نشانی فرودگاهی کشور تا اواسط سال 99 خبر داد و افزود: از این خودروها در فرودگاه های تا CAT7 استفاده خواهد شد. همچنین امیدواریم با فراهم شدن تکنولوژی خودروهای فوماتیک با ظرفیت ها و استاندارد بالاتر بتوانیم تمام نیازهای خود را از تولید کنندگان داخلی تامین کنیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو