پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرهنگسرای فرودگاه در مهرآباد راه‌اندازی شد + نقد

تاریخ خبر: // کد خبر: 273321 // ٬ // // // خبر مهم


فرهنگسرای فرودگاه در مهرآباد راه‌اندازی شد + نقد

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۹ و رئیس فرهنگسرای رویش گفت: فرهنگسرای فرودگاه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرودگاه مهرآباد راه‌اندازی شد. ایرلاین پرس در استفاده از این واژه نقد داشته و توضیحات و پیگیری های انجام شده را در انتهای خبر منعکس نموده است.


فرهنگسرای فرودگاه در مهرآباد راه‌اندازی شد + نقد

روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۹، رویا فتحی اظهارداشت: این فرهنگسرا با مشارکت فرودگاه مهرآباد و سپاه حفاظت هواپیمایی ۱۹ تا ۲۱ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۶ با برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در ترمینال ۲ این فرودگاه میزبان مسافران است. وی، ایجاد آگاهی در نسل جوان نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی، گرامیداشت و معرفی چهره‌های مؤثر در انقلاب و ایجاد پیوند بین نسل جوان با مفاهیم و ارزش‌های انقلاب اسلامی را از اهداف فرهنگسرای فرودگاه عنوان کرد.

فتحی گفت: برنامه‌های متنوع این فرهنگسرا در سه قالب ایستگاهی، نمایشگاهی و میدانی برگزار می‌شود. مدیر فرهنگی هنری منطقه ۹ افزود: نمایشگاه کتاب با موضوع انقلاب اسلامی، کاردستی و کلاژ ویژه کودکان، نگارگذر هفت اقلیم روشنایی، ایستگاه مشاوره و سلامت، بازخوانی سرودهای انقلابی از سوی گروه سرود میثاق، عکس یادگاری با تصویر تداعی‌کننده ایام پیروزی انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب از بخش‌های فرهنگسرای فرودگاه است.

 

نقد ایرلاین پرس:
تا کی باید با حرکات نمایشی، پاسخگو به دغدغه های انقلاب اسلامی مان باشیم. آیا اجرای چند برنامه مرتبط با ایام الله دهه فجر در ترمینال شماره دو مهرآباد را می توان معادل راه اندازی فرهنگسرای فرودگاه دانست؟
حتی اگر چنین فرهنگسرایی به شکل فیزیکی در فرودگاه راه می افتاد هم جای بحث داشت! سطح دسترسی مخاطب و میزان فراگیری و پوشش برنامه های این فرهنگسرا چگونه تعریف خواهد شد؟
درست است که اجرای چند برنامه نمایشی خاص در محیط فرودگاهی، اثرات مثبت و بازخورد خوبی داشته است (در دو سال اخیر در فرودگاه های امام خمینی و مهرآباد)، اما این به معنای نیازمندی به تاسیس یک فرهنگسرای مستقل و یا نامگذاری پکیجی از برنامه ها، به نام فرهنگسرای فرودگاه، نخواهد بود. نباید کارهای خوبمان را با غلو (به هر دلیل ممکن که باشد) ، ضایع نموده و یا در اذهان ، ایجاد تشکیک کنیم . کار خوب در سطح خودش ، بسیار هم قابل تقدیر و تشکر است. اما وقتی در نشان دادن کار به دیگران، غلو صورت گرفته و یا شکل آن از اندازه طبیعی خود خارج می شود، جای بحث دارد.
منتظر توضیحات عزیزان مسئول هستیم.

پیگیری ایرلاین پرس:

با توجه به تماس برقرار شده با روابط عمومی فرهنگسرای رویش و ارایه توضیحات و بحث خبرنگار ما در خصوص مباحث فوق، روابط عمومی محترم (جناب آقای محمدی)، ضمن اشاره به تاریخچه تاسیس فرهنگسراهای موقت در تهران (فرهنگسرای مسافر در سال 85 در ترمینال جنوب،فرهنگسرای ولایت و …..) بیان داشتند که فرهنگسرای فرودگاه هم فرهنگسرایی موقت بوده و کارکرد مناسبتی دارد.

محمدی در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از واژه فرهنگسرا(با توجه به تعریف ساختاری و تعریفی که از فرهنگسرا در اذهان وجود دارد) برای فعالیت های رویدادی، واژه مناسبی است یا خیر، بیان داشتند که می توان در واژه یابی و واژه سازی برای چنین اقداماتی تجدید نظر نمود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو