پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وزیر امور اقتصادی و دارایی: واگذاری ایران ایرتور باطل نمی‌شود + توضیحات ایرلاین پرس

تاریخ خبر: // کد خبر: 273424 // // // // // خبر مهم


وزیر امور اقتصادی و دارایی: واگذاری ایران ایرتور باطل نمی‌شود + توضیحات ایرلاین پرس

فرهاد دژپسند ، وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: واگذاری ایران ایر تور باطل نمی‌شود هیات واگذاری تمام فرآیند واگذاری این شرکت را بررسی کردند و ابهامات رفع شده‌اند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی: واگذاری ایران ایرتور باطل نمی‌شود + توضیحات ایرلاین پرس

فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای نهایی کردن لایحه مولد سازی دارایی دولت تصمیم گرفتیم این موضوع را به شور بگذاریم، گفت: جلسه‌ای با حضور صاحب نظران جوان در حوزه اقتصاد برگزار شد شبهه‌ای مبنی بر اینکه شرایط مالی دولت باعث شده به این موضوع پرداخته شود ایجاد شده است اما باید تاکید کنم بحث مولدسازی دارایی‌ها از سال 95 آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مولدسازی دارایی‌ها فقط به منزله درآمدزایی نیست و اهداف مهمترین از جمله رشد اقتصادی را دنبال می‌کند اظهار داشت: از دارایی‌ها به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی استفاده می‌کنیم. وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به بحث درآمدهای مالیاتی دولت گفت: امسال نسبت به 20 سال اخیر رشد درآمدهای مالیاتی بی‌نظیر بود و توانستیم از طریق تراکنش‌های بانکی فرار مالیاتی را به تور بیاندازیم.

دژپسند با بیان اینکه از تمام 49 هزار و 500 میلیارد تومان مصوب در بودجه سال آینده برای درآمد دولت از دارایی‌ها فقط به بحث مولد سازی دارایی‌ها بر نمی‌گردد و واگذاری و خصوصی سازی‌ها هم شامل آن می‌شود گفت: این لایحه فراتر از دوره کوتاه مدت است و به دنبال آن هستیم که از طریق آن اهداف بلند مدت اقتصادی را برآورده سازیم.

دژپسند تاکید کرد: برای تامین منابع دولت تبصره 12 در بودجه گنجانده شده است و لایحه مولدسازی دارایی‌ها تنها با هدف تامین درآمد نیست. وی با اشاره به افزایش اطمینان بخش خصوصی به دولت در واگذاری‌ها اظهار داشت: اولین موضوع این است که مراقبت‌ها را افزایش می‌دهیم و با شفافیت بیشتر عمل می‌کنیم . وزیر اقتصاد ادامه داد: موضوع مهم در واگذاری‌ها این است که قیمت گذاری‌ها از طریق گروه کارشناسان انجام و در هیات واگذاری ارایه می‌شود و در این هیات است که درباره قیمت تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

دژپسند ادامه داد: موضوع دیگر این است که به قطع براساس مقررات و قوانین موجود از واگذاری‌های انجام شده دفاع خواهیم کرد و اطمینان را به بخش خصوصی می‌دهیم که معامله آنها به سهولت شل و سست نمی‌شود.

دژپسند افزود: خصوصی سازی دستور صریح رهبری است و رییس جمهور و قوای سه گانه هم به آن تاکید دارند و تمام این موضوعات در لایحه مولد سازی دارایی‌های دولت در نظر گرفته می‌شود. وزیر امور اقتصادی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت هپکو اظهار داشت: هپکو به دولت برنگشته است لغو واگذاری انجام شده اما در حال حاضر هپکو در بورس در حال عرضه سهام است.

دژپسند در پاسخ مبنی بر اینکه آیا احتمال ابطال واگذاری ایران ایر تور به دلیل ابهاماتی که در فرآیند قیمت گذاری آن اعلام شده وجود دارد گفت: واگذاری ایران ایر تور باطل نمی‌شود هیات واگذاری تمام فرآیند واگذاری این شرکت را بررسی کردند و ابهامات رفع شده‌اند.

وزیر اقتصاد همچنین درباره رشد 50 درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: خدا را شکر می‌کنم که علیرغم تهدیدها و تحریم‌های دشمن میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب 50 درصد رشد پیدا کرده است. وی گفت: میزان سرمایه گذاری های خارجی با 5/4 میلیارد دلار رشد 50 درصدی داشت.

ایرلاین پرس:

ضمن تشکر از وزیر محترم و حمایت وی از واگذاری های صورت گرفته، بهتر می بود در خصوص موارد رفع ابهام در واگذاری ایرتور ، بشکل مصداقی تر وارد بحث می شدند. نکته دوم اینکه،آیا ایشان می توانند موضع خود را در برابر مجلس جدید نیز حفظ نمایند؟ آیا اقدامات و فرآیندهای لازم برای عدم تکرار این داستان در دولت احتمالا راست آتی، فراهم شده است ؟

ایرلاین پرس، بدون هرگونه پیش داوری و قضاوت، اعلام می کند که اقدامات فعلی وافی به مقصود نبوده و به احتمال بالا ، در مجلس و دولت بعدی، صداهای شدیدتری در این خصوص بلند خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو