پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نقش آفرینی متخصصان داخلی در بازآمدسازی بالگردها

تاریخ خبر: // کد خبر: 273634 // // // خبر مهم


نقش آفرینی متخصصان داخلی در بازآمدسازی بالگردها

وزیر دفاع : بازآمدسازی بالگرد‌ها و هواپیما‌ها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور قرار دارد و متخصصان صنعت هوایی ما در بازآمدسازی ده ها فروند از بالگرد‌های ارتش، فجرآفرینی کردند.


نقش آفرینی متخصصان داخلی در بازآمدسازی بالگردها

مراسم تحویل دهی ۱۰‌ها فروند بالگرد اورهال و بازآمد سازی شده به نیروی زمینی ارتش با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در اصفهان برگزار شد.
امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این مراسم با حضور درپایگاه چهارم رزمی هوانیرور ارتش جمهوری اسلامی ایران در اصفهان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آماده سازی و تحویل ۱۰‌ها فروند بالگرد به نیروزی زمینی ارتش را که با ساخت قطعات بومی مورد نیاز توسط متخصصین صنایع هوایی وزارت دفاع صورت گرفته است را از دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی دانست، و افزود: در پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور از جمله تهران، اصفهان، مسجد سلیمان، قزوین، کرمان، کرمانشاه و. بالگرد‌های زمین گیر شده توسط متخصصین صنایع هوایی و شرکت پن‌ها مورد تعمیر و اورهال اساسی قرار گرفته که در همین راستا، این بالگرد‌های بازآمد (اورهال) شده موجب افزایش قدرت رزمی، تهاجمی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، جلوگیری از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور و کاهش هزینه‌ها به میزان بیش از ۵۰ درصد نسبت به قیمت‌های جهانی و بهره گیری حداکثری از شرکت‌های دانش بنیان داخلی شده است.
وی با بازدید از نمایش قدرت بالگردی پایگاه چهارم رزمی هوانیروز اصفهان تأکید کرد: رشادت‌ها و جانفشانی‌های خلبانان تیز پرواز هوانیروز در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن، چون نگینی درخشان در کارنامه پر افتخار این مجموعه پر افتخار می‌درخشد و ملت بزرگ ایران اسلامی همواره قدر دان ایثارگری‌های آنان بوده اند.
امیر حاتمی تصریح کرد: دست اندرکاران صنعت دفاعی با توکل بر خداوند متعال و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و حمایت‌های دولت خدمتگزار و با تکیه بر ظرفیت، توان و امکانات داخلی موفق شده اند برغم تهدیدات همه جانبه و جنگ تمام عیار اقتصادی، قطعات مورد نیاز و هایتک بالگرد‌های زمین گیر نیرو‌های مسلح را طراحی و تولید کرده و به موقع تحویل یگان‌های هوانیروز دهند.
وزیر دفاع گفت: این موفقیت‌های بزرگ و دستاورد‌های درخشان محصول انقلابی است که خودباوری و تکیه بر استعداد و توان داخلی را در این کشور نهادینه کرد و نشان داد با قطع وابستگی از غرب و شرق می‌شود با تکیه بر جوانان ایران اسلامی بر قله‌های اقتدار ایستاد.
امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از نقش ارزنده شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران (پنها) تصریح کرد: این دستاورد‌ها محصول کار، مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی است که با الهام و تمسک به ارزش‌های انقلاب اسلامی و تجارب هشت سال دفاع مقدس هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می‌زنند.
وزیر دفاع تصریح کرد:بازآمد سازی بالگرد‌ها و هواپیما‌ها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور قرار دارد و موفقیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که توسط متخصصان فجر آفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پن‌ها با استواری و صلابت برداشته شده است.
وزیر دفاع ادامه داد: متخصصان صنعت هوایی وزارت دفاع در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران (پنها) با تلاش شبانه روزی و مشارکت با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، توانستند با دستیابی به فناوری‌های پیچیده‌ی بالگرد، بار دیگر توانمندی خود را در دستیابی به هرآنچه مورد نیاز نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی است، به اثبات رسانند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه زیرساخت‌های توسعه صنعت هوایی کشور در نیرو‌های مسلح به طور گسترده در کشور تقویت و شبکه سازی شده است، افزود: در حوزه آماده سازی و اورهال بالگرد‌ها هیچ گلوگاه و مانعی نداریم و تا کنون با تمام توان و بدون هیچگونه وابستگی پیش روندگی خود را ادامه دادیم؛ به گونه‌ای که نیرو‌های مسلح را قادر ساخته است با اقتدار کامل هر گونه تجاوز و تعدی در هر سطحی را محکم پاسخ دهد.
وزیر دفاع در جریان این بازدید با بیان اینکه امروز آمادگی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به لحاظ قدرت دفاعی در تراز انقلاب اسلامی ایران است، ​ تأکید کرد: وزارت دفاع با تمام توان از نیرو‌های مسلح در راستای دستیبابی به تسلیحات راهبردی دفاعی پشتیبانی و تسلیحات مورد نیاز آنان را تأمین خواهد کرد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو