پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری پرواز‌های مسافربری بزودی در شهرستان سرخس

تاریخ خبر: // کد خبر: 273810 // // // //


برقراری پرواز‌های مسافربری بزودی در شهرستان سرخس

فرودگاه سرخس مدت‌ها است که آماده بهره‌برداری بوده و از آن استفاده نمی‌شود، به این منظور توافقی صورت گرفت تا سیکل‌های پروازی با تضمین شرکت نفت و پالایشگاه گاز خانگیران انجام شود.


برقراری پرواز‌های مسافربری بزودی در شهرستان سرخس

علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در نشست آئین کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های اقتصادی شهرستان سرخس گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان امسال، ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی و عمرانی در خراسان رضوی مورد بهره‌برداری قرارگرفته و تعدادی پروژه دیگر هم افتتاح خواهد شد.
او افزود: تمرکز فعالیت‌های اقتصادی استان بر بخش مردمی و بخش خصوصی است، نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی در ایام دهه مبارک فجر افتتاح و کلنگ‌زنی خواهیم کرد که آثارش برای مردم شریف استان دیده خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در ایام مبارک فجر حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در خراسان رضوی افتتاح خواهد شد که بخشی از آن‌ها مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.
رسولیان بیان کرد: بحث برقراری پرواز در شهرستان سرخس از موضوعاتی است که مورد توجه قرار دارد، در این راستا فرودگاه سرخس مدت‌ها است که آماده بهره‌برداری بوده و از آن استفاده نمی‌شود، به این منظور توافقی هم صورت گرفت تا سیکل‌های پروازی با تضمین شرکت نفت و پالایشگاه گاز خانگیران انجام گیرد؛ همچنین یک بخشی را هم آستان قدس قبول می‌کند تا بتوانیم با پیگیری از طریق شرکت‌های هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها پرواز را در شهرستان سرخس برقرار کنیم.
فرماندار شهرستان سرخس در ادامه این جلسه گفت: طی دهه مبارک فجر ۶۲ پروژه در شهرستان سرخس با اعتباری بالغ بر ۲۴۲ میلیارد تومان افتتاح می‌شود که در مجموع این پروژه‌ها برای هزار و ۶۷ نفر اشتغال مستقیم و برای سه هزار و ۳۶۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می کند.
فرماندار سرخس ادامه داد: به این منظور تعداد هفت پروژه امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان سرخس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی هم در بخشی از این جلسه گفت: برخی از پروژه‌هایی که امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان سرخس افتتاح شد، پروژه‌هایی بود که تلاش‌های زیادی در طی سال‌ها برای آن‌ها انجام گرفته بود، پروژه‌ای نظیر انتقال آب از سد دوستی به سرخس از همین نوع پروژه‌ها بود که خوشبختانه مردم این شهرستان با از آبی با کیفیت بهتر استفاده خواهند کرد.
سید احسان قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به تحقق تدبیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد افزود: در رابطه با تحقق منطقه آزاد سرخس یک آرزوی دیرینه ۲۴ ساله وجود داشت که خوشبختانه بعد از آمدن لایحه آن هفته گذشته در منطقه ویژه اقتصادی سرخس جلسه‌ای با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی از اعضای آن برگزار شد که این مهم به تصویب کمیسیون رسید و امیدواریم بعد از ایام تعطیلات مجلس تا پایان عمر مجلس دهم آن را به تصویب صحن علنی برسانیم.
او بیان کرد: افتتاح پروژه با اهمیت و تاریخی شبکه آبیاری سد دوستی برای کشاورزان شهرستان سرخس از جمله پروژه‌های مورد بهره‌برداری قرار گرفته امروز بود.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبر نگاران جوان

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو