پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصویب شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عنوان هاب لجستیک هوایی کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 273983 // // //


تصویب شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عنوان هاب لجستیک هوایی کشور

مرتضی بانک: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عنوان یکی از شهر های لجستیکی ایران بر اساس طرح جامع توسعه این شرکت ، در حال راه اندازی است و با ده شرکت داخلی و خارجی تفاهم نامه برای گسترش فعالیت در این حوزه امضا کردیم.


تصویب شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عنوان هاب لجستیک هوایی کشور

همایش مناطق آزاد ، ویژه و توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه با محوریت صادرات – ترانزیت و اوراسیا با حضور وزیر نیرو ، دبیر شورای عالی مناطق آزاد ، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ، معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد ، رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسای سازمان های مناطق آزاد برگزار شد .

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در آئین افتتاحیه این همایش گفت : مناطق آزاد ٨ گانه کشور ، کریدور های تجارت آزاد با کشور های عضو اتحایه اوراسیا می باشند که با توجه به مزایای قانونی موجود و زنجیره تامین مناسب ایجاد شده مابین فعالین اقتصادی مناطق آزاد و ویژه ، نقش بسزایی در توسعه صادرات و مدیریت هدفمند واردات خواهند داشت .

مشاور رئیس جمهور ادامه داد : زیرساخت های متنوع لجستیکی ایجاد شده در مناطق آزاد و ویژه ، مسیری بهینه برای فعالین اقتصادی کشور بمنظور تردد کالا های بین ایران و اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند ، مشخصا منطقه آزاد انزلی با توجه به بندر کاسپین و زیرساخت های لجستیکی موجود به عنوان هاب دریایی ، منطقه آزاد ارس با تکیه بر مرز نوردوز در بعنوان شاهراه ارتباطی ایران و ارمنستان به عنوان هاب زمینی، منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و زیرساخت های حمل و نقل کارگو به عنوان هاب لجستیک هوایی و منطقه آزاد چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به عنوان هاب لجستیک پشتیبان این موافقتنامه مصوب شده اند .

در ادامه شهرام آدم نژاد ، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه «نگاه وزارت راه و شهرسازی به موافقتنامه اتحادیه اقتصادی اوراسیا به عنوان یک پیشران ،‌ توسعه روابط ترانزیتی است» گفت : این موافقتنامه به منزله درگاهی برای تقویت توافقات دو وچند جانبه با اعضای این اتحادیه جهت ایجاد فضایی برد-برد در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است . لذا تعامل کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که به لحاظ جغرافیایی در منطقه سوق‌الجیشی دنیا و نقطه اتصال اروپا به آسیا قرار گرفته ، پاسخگوی نیاز حیاتی جهان در زمینه تضمین استقرار صلح و امنیت جهان است.

معاون حمل و نقل وزارت راه در ادامه بر لزوم سیاست‌گذاری واحد و هماهنگ در حوزه ترانزیت تاکید کرد و گفت : با تدوین نقشه راهی مشخص و هماهنگ و تعیین هدفمند نقش آفرینی بخش‌های مختلف اعم از سازمان‌های منطقه آزاد ویژه اقتصادی، بازیگران خصوصی و دولتی حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت در حوزه‌های جاده‌‌ای ، ریلی ، هوایی و دریایی می‌تواند فرصت بیشترین بهره‌برداری عملیاتی اقتصادی را با استفاده از قوانین موجود در منطقه آزاد و ویژه اقتصادی به عنوان تسهیل کننده فعالیت‌های اقتصادی در ایران را فراهم کند .

در حاشیه این همایش فرزاد یادگاریان ، مدیرکل دفتر امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عنوان یکی از شهرهای لجستیکی ایران بر اساس طرح جامع توسعه این شرکت ، در حال راه اندازی است و با ده شرکت داخلی و خارجی تفاهم نامه برای گسترش فعالیت در این حوزه امضا کردیم . بر اساس طرح جامع توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در حال توسعه بخش های لجستیک ، صنایع و تولید و دهکده سلامت این مجموعه هستیم .

یادگاریان اظهار داشت منطقه آزاد شهر فرودگاهی، اولین منطقه آزاد مبتنی بر اقتصاد حمل ونقل هوایی در مجاورت کلان شهر تهران که با اتصال به شبکه بین المللی جامع حمل و نقل ترکیبی (هوایی-ریلی-جاده ای)، کریدور بین المللی شرق ـ غرب ، شمال ـ جنوب و بنادر جنوبی و شمالی موقعیتی ویژه برای سرمایه گذاران در کشور به وجود آورده است .

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پرتال حمل و نقل


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو