پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در سفر به اندونزی، از این رفتارها بپرهیزید

تاریخ خبر: // کد خبر: 274328 // // //


در سفر به اندونزی، از این رفتارها بپرهیزید

گردشگران در سفر به اندونزی که از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری در آسیا به شمار می‌رود، با رعایت یک سری قوانین می‌توانند سفر بی‌دردسری داشته باشند.


در سفر به اندونزی، از این رفتارها بپرهیزید

گردشگران در سفر به اندونزی که از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری در آسیا به شمار می‌رود، با رعایت یک سری قوانین می‌توانند سفر بی‌دردسری داشته باشند.

اندونزی کشوری زیبا، متشکل از ده‌ها هزار جزیره است و تنوع فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی، این کشور را به مقصد گردشگری محبوبی تبدیل کرده‌اند.

اندونزی به‌عنوان یک بهشت استوایی، یکی از مقصدهای گردشگری محبوب برای لذت‌بردن از طبیعت و ماجراجویی است؛ ولی در این کشور هم مثل هر جای دیگر دنیا، قوانین، آداب‌ورسوم و فرهنگ‌هایی وجود دارد که باید به آن‌ها احترام بگذارید و در طول مدت سفر، رعایت کنید. برای داشتن سفری بی‌دردسر، امن و لذت‌بخش، با این مقاله همراه شوید.

هرگز با نژاد، مذهب و قومیت‌ها شوخی نکنید

مردم اندونزی از قومیت‌ها، فرهنگ‌ها، نژادها و اعتقادهای گوناگون هستند. برای اینکه این افراد بتوانند در کنار هم با هماهنگی و صلح زندگی کنند، باید به عقاید و فرهنگ یکدیگر احترام بگذارند. هرگز نباید به فرهنگ، مذهب یا نژاد خاصی توهین کنید؛ به‌خصوص در جایی مثل اندونزی که هم تاریخ طولانی و هم تنوع نژادی پیچیده‌ای دارد. بی‌شک موارد جالب‌تری برای صحبت پیدا خواهید کرد.

غذاهای پرادویه اندونزی را دست‌کم نگیرید

آشپزی اندونزی

در اندونزی از انواع مختلف ادویه‌ها استفاده می‌شود و بسیاری از مردم، چندین نسل است که دستورهای غذایی پرادویه را تهیه می‌کنند. پس اگر در منوی رستوران اشاره شده بود که غذایی پرادویه است، مراقب باشید؛ چون ممکن است دهان‌تان را حسابی بسوزاند. اگر می‌خواهید به‌سراغ غذاهای پرادویه و تند یا سس چیلی اندونزیایی بروید، بیشتر فکر کنید و چنانچه تحمل غذاهای خیلی تند را دارید، غذا را سفارش دهید.

در مکان‌های عمومی، از نوشیدنی‌های الکلی و بازی‌های کارتی بپرهیزید

خوردن نوشیدنی‌های الکلی و انجام بازی‌های کارتی در مکان‌های عمومی، مجاز نیست؛ البته در مورد این قانون یک استثنا هم وجود دارد و آن مکان‌های گردشگری نظیر بالی است که بازدیدکنندگان بین‌المللی زیادی دارد. با این حال، در بیشتر قسمت‌های اندونزی که قوانین محلی بسیار حائز اهمیت بوده و تحت‌تاثیر اسلام هستند، گردشگران باید از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و بازی‌های کارتی که معمولا در قمارخانه‌ها انجام می‌شود، دوری کنند. البته این موارد، ممنوع یا غیرقانونی نیست؛ ولی باید زمان درست و مکان درست آن را بدانید.

آب لوله‌کشی ننوشید

آب لوله‌کشی در اندونزی از نظر بهداشتی، مشکلی ندارد و با اینکه برای دوش‌گرفتن و آشپزی، مانعی ندارد؛ ولی به‌عنوان آب آشامیدنی، مناسب نیست. مردم اندونزی برای مصرف روزانه آب آشامیدنی معمولا از بطری یا گالن آب استفاده می‌کنند یا اینکه آب لوله‌کشی را می‌جوشانند تا قابل آشامیدن شود.

از موادمخدر استفاده نکنید

در سفر به اندونزی، به‌ هیچ‌ عنوان از موادمخدر استفاده نکنید؛ زیرا مصرف موادمخدر در اندونزی نه‌تنها ممنوع است، بلکه جرم بزرگی محسوب می‌شود. همراه‌داشتن موادمخدر و توزیع آن، محکومیت‌های سنگینی حتی اعدام را برای مجرم به‌همراه دارد. این قانون برای گردشگران بین‌المللی هم اجرا می‌شود.

قدردانی خود را نشان دهید

ادب و رعایت حسن معاشرت، در برقراری ارتباط با سایر افراد در اندونزی بسیار مهم است. از کلماتی مثل لطفا و متشکرم استفاده کنید و حتما لبخند بر لب داشته باشید. اگر حوصله دارید، کمی با راننده یا راهنمای تور گپ بزنید، حتی اگر به‌اندازه یک گفت‌وگوی کوتاه باشد. اهالی این کشور از رفتار دوستانه شما قدردانی خواهند کرد.

به حیات وحش آسیب نزنید

حیات وحش اندونزی

اندونزی، مجمع‌الجزایر گسترده‌ای است و زیستگاه بزرگ و باشکوهی برای انواع گونه‌های حیات وحش، از مرجان‌ها تا انواع پرنده‌ها، به حساب می‌آید. اگر با رفتار خود، طبیعت و نظم آن را به هم بزنید، نشانه‌ای از بی‌احترامی شما به طبیعت و این کشور محسوب می‌شود. قوانین احترام به طبیعت و حیات وحش، در هر منطقه‌ فرق می‌کند؛ ولی به‌عنوان یک قانون کلی در نظر داشته باشید که باید در همه‌جا، نظم و تمیزی را عایت کنید. علاوه بر این، از گردشگری حیوانات فاصله بگیرید و زباله‌های خود را به حداقل برسانید.

از آداب‌ورسوم محلی چشم‌پوشی نکنید

بسیاری از اهالی اندونزی هنوز به شیوه‌ سنتی زندگی می‌کنند و این موضوع حتی در بین اهالی شهرهای مدرن نیز به چشم می‌خورد. به همین دلیل بسیاری از آن‌ها همچنان آداب‌ورسوم گذشتگان خود را اجرا می‌کنند. در هر جامعه و مکانی که وارد می‌شوید، باید به آداب‌ورسوم محلی احترام بگذارید؛ پس برای شناخت آداب‌ورسوم و رفتار اهالی آن وقت بگذارید و نحوه تعامل آن‌ها با یکدیگر را یاد بگیرید.

به کارت‌های اعتباری اطمینان نکنید

طبیعت اندونزی

اگر در اندونزی بخواهید وقت خود را در فروشگاه‌ها و رستوران‌ها صرف کنید، مشکلی از بابت کارت‌های اعتباری ندارید؛ ولی برای رزرو تورهای طبیعت‌گردی و ماجراجویی شاید به مشکل بخورید و به همین دلیل برای این فعالیت‌ها باید به‌اندازه کافی پول نقد داشته باشید. همیشه مقداری پول برای انعام دادن، پرداخت هزینه پارکینگ، خرید سوغات و… کنار بگذارید.

به فکر سواری رایگان نباشید

در سفر به اندونزی، روی سواری رایگان یا هیچ‌هایکینگ، حساب نکنید. در مورد پذیرش پیشنهاد از طرف غریبه‌ها بسیار محتاط باشید. اگر کسی چنین پیشنهادی به شما داد، اطمینان نکنید.

قدرت زبان محلی را دست‌کم نگیرید

در بیشتر مواقع می‌توانید با زبان انگلیسی کارتان راه پیش ببرید؛ هرچند گاهی به زبان اشاره هم نیاز پیدا می‌کنید. یادگرفتن چند جمله و عبارت به زبان محلی به شما در برقراری ارتباط کمک می‌کند و احترامتان به دیگران را نشان می‌دهد. زمانی که راننده، دوست محلی و راهنمای سفرتان می‌بینند که به زبان محلی آن‌ها صحبت می‌کنید، شگفت‌زده می‌شوند و خواهید دید که اهالی این کشور چقدر گرم و مهمان‌نواز هستند و رفتار دوستانه‌ای دارند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کجارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو