پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بلایی که حسن روحانی بر سر سازمان فضایی ایران آورد!

تاریخ خبر: // کد خبر: 274486 // // // خبر مهم


بلایی که حسن روحانی بر سر سازمان فضایی ایران آورد!

متن زیر، با دیدگاهی انتقادی و مبتنی بر تئوری توطئه در نقد عملکرد دولت روحانی و فضایی ، توسط مهدی نیکخواه نوشته شده است. ایرلاین پرس، بنا بر مواضع بی طرفانه خود و بر حسب وظیفه ذاتی رسانه در اطلاع رسانی و فراهم سازی بسترهای تضارب آرا، صرفا اقدام به انتشار متن نموده و هیچ نظر تائیدی یا انتقادی نسبت به موضوع و متن منتشر شده ندارد. منتظر دریافت پاسخ های احتمالی و انتشار نظرات کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان هستیم.


بلایی که حسن روحانی بر سر سازمان فضایی ایران آورد!

متن زیر، با دیدگاهی انتقادی و مبتنی بر تئوری توطئه در نقد عملکرد دولت روحانی و فضایی، توسط مهدی نیکخواه نوشته شده است. ایرلاین پرس، بنا بر مواضع بی طرفانه خود و بر حسب وظیفه ذاتی رسانه در اطلاع رسانی و ایجاد فضای تضارب آرا، صرفا اقدام به انتشار متن نموده و هیچ نظر تائیدی یا انتقادی نسبت به موضوع و متن منتشر شده ندارد. منتظر دریافت پاسخ های احتمالی و انتشار نظرات کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان هستیم.

درحالی که دولت نهم با تدوین برنامه ۱۰ ساله فضایی در سال ۸۵ و تأسیس سازمان_فضایی_ایران در سال ۸۹ افتخار ارسال موفقیت آمیز ماهواره های ایرانی را به نام ملت بزرگ ایران ثبت کرد و تا پایان دولت دهم صنعت فضایی ایران در کنار صنعت هسته‌ای و موشکی با جهش‌های تکنولوژیکی و عملیاتی روبه‌جلو در حال حرکت بود، با ورود حسن روحانی به عرصه‌ی ریاست قوه مجریه و همزمان با مذاکرات برجام، در آستانه روز ملی فناوری فضایی (۱۴ بهمن) سال ۹۳، سازمان فضایی را که زیرمجموعه ریاست جمهوری بود (به دلیل اهمیتی که داشت مستقیم زیر نظر رییس جمهور اداره می‌شد) عملاً منحل و به زیرمجموعه وزارت ارتباطات منتقل کرد تا کدخدا خوشش بیاید!

از آن تاریخ تمام پرتاب‌های ماهواره ایران ناموفق بوده که آخرین آن ماهواره_ظفر است. لازم به ذکر است در دولت روحانی بودجه بخش فضایی کشور شدیداً کاهش یافت و بخش زیادی از متخصصین فضایی ایران بیکار شده و مهاجرت کردند (مثل متخصصین هسته‌ای و موشکی).

من نوشت:
حسن روحانی ایران را در عرصه‌های تکنولوژی‌های پیشرفته، ده‌ها سال به عقب انداخت و در این خیانت بزرگ، نه تنها او، بلکه آنانی که در به قدرت رسیدنش نقش اساسی داشتند باید پاسخگو باشند!

ته نوشت:
لطفاً خودمان و خودتان را با عبارت کلیشه‌ای «شکست مقدمه پیروزی است» گول نزنیم!

آن شکستی مقدمه پیروزی است که برای اصلاح ده‌ها شکست قبلی آن ده‌ها برابر سرمایه‌گذاری مادی و معنوی شده باشد، نه اینکه با شیوه عملکرد مسئولین ناکارآمد، این شکست‌ها دومینو وار ادامه پیدا کند!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرلاین پرس از کلیه صاحب نظران حوزه هوافضای کشور دعوت می کند که انتقادات یا مطالب تائیدی خود در خصوص متن حاضر را برای انتشار در اختیار سایت قرار دهند. مسلما در فضای تضارب کنترل شده آرا ، شاهد شکوفایی بیشتر خواهیم بود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی مکتوبات


دیدگاه خود را بنویسید

  1. سما نوشته است:
    09:16 مورخه 23 بهم 98

    فکر کنم تیتر دقیق تر این باشد که "بلاهایی که حسن روحانی بر سر ملت آورد …"

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو