پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شعبه پژوهشگاه هوافضا در فردوس راه اندازی می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 275131 // // // // خبر مهم


شعبه پژوهشگاه هوافضا در فردوس راه اندازی می‌شود

رئیس پژوهشگاه هوا فضای کشور گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای با شورای شهر فردوس به زودی شعبه‌ای از پژوهشگاه هوا فضا در این شهرستان راه اندازی می شود.


شعبه پژوهشگاه هوافضا در فردوس راه اندازی می‌شود

دکتر فتح الله امی در آئین افتتاحیه اولین همایش انرژی‌های خورشید و دومین کنفرانس ملی هوانوردی عمومی که در شهرستان فردوس به مدت سه روز برگزار خواهد شد، اظهار کرد: محورهای مواصلاتی شهری و بین شهری از خودرو اشباح شده و در این شرایط ضروری است که ناوگان حمل و نقل هوایی راه اندازی شود.

به گفته وی هواپیماهای ۸ تا ۱۱ نفره امروز در تمام دنیا بسیار کارساز واقع شده که ایجاب می‌کند این موضوع در ایران نیز پیاده شود. وی اضافه کرد: سالانه بر اساس آمار به طور متوسط ۲۰ هزار نفر در تصادفات کشته می‌شوند و باید به فکر اتوبان‌های هوایی باشیم و برای تحقق این موضوع نیاز به ۱۲ هزار فرودگاه با ۶۰ هزار هواپیمای سبک داریم. وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶۷ هواپیمای سبک در کشور داریم که ۲۱۶ فروند در حال خدمات دهی می‌باشند و ۵۱ فروند زمین گیر هست و معدل سن این هواپیماها ۲۱ سال است و بر اساس استاندارها بالای ۱۶ سال سن فرسوده محسوب می‌شوند.

وی توضیح داد که : هر دو سال یک بار همایش هوانوردی در کیش برگزار می‌شود که مقرر شده از این پس این همایش کاربردی با توجه به قابلیت‌های شهرستان فردوس هر دو سال یک بار در شهرستان فردوس و یک بار در کیش به صورت مستمر برگزار شود.

امی تاکید کرد: بر اساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید قطب هوافضای منطقه شویم و بتوانیم در این سال ماهواره را در مدار زمین قرار دهیم و تکنولوژی ساخت این هواپیماها را کسب کرده و خودمان تولید کنیم.

رئیس پژوهشکده علوم و فناوری هوایی، پژوهشگاه هوافضای کشور نیز از ارائه ۲۸ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش خبر داد که ۲۵ مقاله جهت ارائه پذیرفته شده است. سید آرش شمس طالقانی اضافه کرد: در حال حاضر پهبادهای پیشرفته طراحی و ساخته می‌شود که به برخی از ارگان‌های نظامی کشور هم فروخته شده است.

در این همایش سه روزه اساتید متخصص هوافضای کشور و دانشجویان به سخنرانی پیرامون مسائل مرتبط با این همایش به صورت تخصصی خواهند پرداخت.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو