پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شناسایی مناطق گرفتار برف در گیلان با بالگرد / آغاز امدادهوایی هلال احمر در نقاط کوهستانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 275172 // // // خبر مهم


شناسایی مناطق گرفتار برف در گیلان با بالگرد / آغاز امدادهوایی هلال احمر در نقاط کوهستانی

امداد هواییجمعیت هلال احمر گیلان از صبح امروز برای خدمات رسانی در مناطق صعب العبور و دور از دسترس آغاز شده است.


شناسایی مناطق گرفتار برف در گیلان با بالگرد / آغاز امدادهوایی هلال احمر در نقاط کوهستانی

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با فراهم شدن امکان پرواز، شناسایی مناطق گرفتار در برف و عیب یابی مسیرهای ارتباطی استان گیلان از طریق بالگرد آغاز شد.

اسماعیل نجار عصر چهارشنبه در جریان بازدید هوایی از مناطق برف گرفته استان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی های هواشناسی ، اخطاریه ها و اطلاعیه های لازم درخصوص بارش برف ، پیش‌بینی می‌شد که ارتفاع برف در بعضی از مناطق بیش از ۷۰ سانتی متر باشد.

وی به تمهیدات اندیشیده شده در استان برای مدیریت برف و تقاضا از مردم برای پرهیز از سفرهای غیرضروری نیز اشاره و اضافه کرد: با وجود هشدارها، برخی هموطنان از مسیرهای مختلف اصلی و فرعی به گیلان سفر کردند که در منطقه امامزاده هاشم و سراوان، درگیر برف شدند.

نجار خاطرنشان کرد: در جهت رفع این مشکل استانداری گیلان، دستگاه های اجرایی و راه و شهرسازی اقدامات مطلوبی انجام دادند و در این رابطه تعداد زیادی از مسافران را به صورت اضطراری اسکان و امکاناتی را در اختیارشان قرار دادند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه برق بسیاری از مناطق شهری و روستایی هم وصل شده، افزود: اعتباری نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه برای این کار پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ اکیپ وزارت نیرو از استان‌های دیگر به گیلان اعزام شده اند،گفت: به سبب مسدود بودن راه و عدم امکان پرواز بالگرد طی روز گذشته، امروز از اولین ساعتی که امکان پرواز میسر شده ، عیب یابی مسیرها از طریق بالگرد نیز آغاز شد.

نجار با بیان اینکه تلاش ها برای اتصال برق ادامه دارد، از مردم خواست جهت کاهش مشکلات موجود همکاری لازم را با خدمتگزاران خود در بخش های مختلف داشته باشند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه قطعی گاز در گیلان وجود ندارد.

رئیس جمهوری امروز در گفت وگویی تلفنی با استاندار گیلان، در جریان آخرین گزارش ها درباره مشکلات ناشی از بارش سنگین برف در این استان قرار گرفت و دستورات لازم را برای تسریع در روند خدمت رسانی به مردم و کاستن از مشکلات ناشی از این بارش ها صادر کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز در این خصوص اعلام کرد : امداد هوایی این جمعیت از صبح امروز “چهارشنبه” برای خدمات رسانی در مناطق صعب العبور و دور از دسترسی آغاز شده است.

مهدی ولی پور افزود: با توجه به مساعد شدن شرایط جوی، امداد هوایی جمعیت هلال احمر در مناطق کوهستانی و صعب العبور و روستاهایی که راه دسترسی به آنها مسدود است ، انجام می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای صبح امروز تاکنون دو سورتی پرواز به مناطق کوهستانی رودبار و تالش انجام شده است، اظهار داشت: در رودبار با توجه به گزارش سقوط بهمن امدادگران از طریق امدادهوایی به این منطقه اعزام شدند و در مناطق کوهستانی تالش به دلیل نیاز به آذوقه در یک منطقه اعزام انجام گرفته است.

پنج هزار و ۷۹۱ نفر از در راه ماندگان به دلیل بارش سنگین برف تا صبح امروز “چهارشنبه” امدادرسانی شدند، در این مدت یک هزار و ۶۳۰ نفر از در راه ماندگان نیز از سوی جمعیت هلال احمر استان گیلان اسکان اضطراری شدند.

۶۰۵ نیروی عملیاتی با ۱۲۱ خودروی عملیاتی برای خدمات رسانی فعال است.

بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق مختلف استان گیلان آغاز شده بود و تا دیروز عصر ادامه یافت موجب قطعی آب و برق جمعیت زیادی در شهرستان های مختلف و مسدود شدن بخش زیادی از جاده های روستایی و نیز آزادراه رشت – قزوین و برخی دیگر از محورهای اصلی جاده ای شد.

ساعتی پیش نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان با همراهی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از مناطق برف گرفته استان بازدید کردند.

حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری نیز امروز در جلسه هیات دولت به وزیران راه و شهرسازی ، نیرو ، ارتباطات و فناوری اطلاعات و کشور دستور داد تا تمامی امکانات وزارتخانه های خود را برای تسریع در روند خدمت رسانی به مردم و کاستن از مشکلات ناشی از این بارش ها بکار گیرند.

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا (لینک 1)، (لینک 2)


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو