پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دومین شرکت هواپیمایی ایتالیا منحل می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 275173 // // //


دومین شرکت هواپیمایی ایتالیا منحل می‌شود

مالکان شرکت ایر ایتالی (Air Italy) یکی از بزرگترین خطوط هوایی ایتالیا به دلیل مشکلات مالی، باوجود پیش‌فروش بلیت به مسافران، قصد منحل کردن این شرکت را دارند.


دومین شرکت هواپیمایی ایتالیا منحل می‌شود

شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتشار این خبر گزارش داد: مالکان خطوط هوایی ایر ایتالیا که دومین شرکت بزرگ هواپیمایی در ایتالیا به شمار می رود، قصد دارند تا ۲۵ ماه فوریه (۶ اسفندماه) این شرکت را منحل کنند، این در حالی است که مسافرانی که بلیط های این خطوط هوایی را خریداری کرده اند باید با دیگر شرکت های هواپیمایی سفر کنند.

بنابراین گزارش، ایرایتالیا که نام قبلی آن «مریدیانا» (Meridiana) بود، یکی دیگر از خطوط هوایی در اروپا است که اقدام به برچیدن آن می شود، این در حالی است که خطوط هوایی قطر سهامدار ۴۹ درصد این شرکت هواپیمایی ایتالیایی است؛ در بیانیه ای خواستار کمک به این شرکت شده است.

سی‌ان‌ان علت منحل شدن این شرکت بزرگ هواپیمایی ایتالیایی را رقابت های شدید بین دیگر خطوط هوایی ارزان قیمت، در اختیار داشتن سه فروند بوئینگ زمین گیر شده ۷۳۷ مکس و شیوع بیماری کرونا در جهان عنوان کرد.

ایرایتالیا که مقر آن در شهر «ساردینی» ایتالیا است علاوه بر پروازهای داخلی، به دیگر نقاط جهان همچون، نیویورک، لس آنجلس، میامی و قاهره نیز پرواز دارد.

بنابراین گزارش ایرایتالیا در حالی قصد انحلال خود را دارد که پیش تر، سایر خطوط هواپیمایی اروپایی نظیر، «پریمرا ایر» (Primera Air) متعلق به دانمارک در اکتبر ۲۰۱۸ میلادی، خطوط هوایی «جرمانیا» آلمان در فوریه ۲۰۱۹ اعلام ورشکستگی کرده و «فلای بی‌ام‌آی» (Flybmi) انگلیس نیز پروازهای خود را متوقف کرد؛ خطوط هوایی «واو ایر» (WOW air) ایسلند که به داشتن پروازهای ارزان شناخته و در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده بود نیز به یکباره پروازهای خود را متوقف و باعث سرگردانی مسافران در فرودگاه ها شد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو