پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازدید سرزده وزیر راه و شهرسازی از باند جدید فرودگاه رامسر

تاریخ خبر: // کد خبر: 275231 // // // // خبر مهم


بازدید سرزده وزیر راه و شهرسازی از باند جدید فرودگاه رامسر

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی باند جدید فرودگاه رامسر گفت: این شهرستان با توجه به ظرفیتهای گردشگری قابلیت تبدیل به قطب گردشگری بین‌المللی را در استان مازندران دارد.


بازدید سرزده وزیر راه و شهرسازی از باند جدید فرودگاه رامسر

محمد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید سرزده از باند جدید فرودگاه رامسر در گفت و گو با خبرنگاران افزود:‌ طرح توسعه باند جدید فرودگاه رامسر نیازمند گسترش ظرفیت و ایمنی بیشتر برای نشست و برخواست هواپیماها را دارد که به واسطه رفع موانع پروازی و ایجاد تاسیسات جدید این مشکلات برطرف شده است.

وی با اشاره به توافقات انجام شده مبنی بر تخریب دانشکده ملاصدرا افزود: مشکلات موانع پروازی این فرودگاه انجام شده و ضمن اینکه با توسعه ترمینال این فرودگاه پروازهای خارجی هم در دستور کار قرار دارد. وزیر راه و شهرسازی در خصوص برقراری پروازهای خارجی هم گفت : بخش مربوط به ارائه ویزای فرودگاهی مربوط به وزارت امور خارجه است و بعد از ایجاد ترمینال و امکانات مورد نیاز مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

اسلامی فرودگاه رامسر را عاملی در جهت توسعه کمی و کیفی مازندران خواند و گفت: با افزایش پروازها یقینا این شهرستان سهم مهمی در توسعه و ارتقای گردشگری در کشور و منطقه ایفا می کند. مشکل باند جدید فرودگاه رامسر که از ۱۰ سال پیش تاکنون به دلیل موانع پروازی ،کوتاه بودن طول باند امکان نشست و برخاست هواپیماها ایرباس ۳۲۰ را نداشت با رفع موانع پروازی برطرف شد.

طرح توسعه ملی فرودگاه رامسر از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و طبق وعده مسئولان وقت قرار بود به مدت ۲ سال به بهره برداری برسد. ولی به دلیل موانع پروازی مقابل باند فرودگاه شامل مجتمع تفریحی و رفاهی فدک و دانشکده فنی حرفه ای ملاصدرا تاکنون اجرایی نشده بود.

توسعه باند فرودگاه از یک هزار و ۵۰۰ متر به ۲ هزار و ۷۵۰ متر، ساخت پایانه جدید، ساختمان های جانبی،‌ اختصاص ۴۰ هکتار زمین برای استقرار دستگاه کمک ناوبری و سالن ترانزیت از مهمترین مشخصات این طرح بوده است.

وزیر راه و شهرسازی که به منظور شرکت در مراسم تشییع پیکر ایت الله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در استان مازندران به ساری سفر کرده بود امروز پس از بازدید کوتاه از فرودگاه رامسر، این شهر را به مقصد استان گیلان به جهت بررسی وضعیت مناطق درگیر برف ترک کرد.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا /  کانال تلگرامی هوانوردی رامسر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو