پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چه خبر از ناوگان شرکت های هواپیمایی در هفته آخر بهمن ماه 1398 ؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 276772 // // // // // // // خبر مهم


چه خبر از ناوگان شرکت های هواپیمایی در هفته آخر بهمن ماه 1398 ؟

گزارش زیر، حاوی اخبار تعمییرات، زمینگیری ،از رده خارج شدن و فعالیت ناوگان جدید در شرکت های هواپیمایی مختلف کشور در هفته آخر بهمن ماه 1398 است.


چه خبر از ناوگان شرکت های هواپیمایی در هفته آخر بهمن ماه 1398 ؟

🔘 هما : ایرباس A306 هما به رجیستر EP-IBD برای انجام سی چک زمینگیر شده است. فوکر 100 این شرکت به رجیستر EP-IDF نیز برای تعویض موتور زمینگیر شده است.
تنها ایرباس A310 هما به رجیستر EP-IBK پس از تعویض موتور به مهرآباد منتقل شده و روز شنبه نخستین پرواز استکهلم هما پس از یکماه وقفه با این هواپیما انجام خواهد گرفت.
آشیانه شماره یک هما در فرودگاه امام همزمان با آغاز چک یک فروند ایرباس A330-200 افتتاح شد. گفتنی است چک این A332 به اتمام رسیده است.

🔘 ماهان : هواپیما Avro-RJ85 این شرکت با رجیستر EP-MOR پس از زمینگیری به خط پروازی بازگشته است.
هواپیمای A346 با رجیستر EP-MMQ برای اتمام مراحل چک به مهرآباد منتقل شده است. برخی اخبار تایید نشده حاکی از بازگشت EP-MMG این شرکت به خط پروازی است. همچنین ایرباس A300-600 این شرکت به رجیستر EP-MNG برای انجام چک زمینگیر شده است.

🔘 ایران ایر تور : نقص فنی MD82 این شرکت به رجیستر EP-MDD سبب تاخیر 8 ساعته و لغو برخی پروازهای این شرکت در روز جمعه شد.
هواپیمایی ایران‌ ایرتور با انتشار کلیپی از طی آخرین مراحل C-Check هواپیمای MD82 خود به رجیستر EP-MDE خبر داد. این هواپیما حدود دوماه و نیم برای انجام این چک زمینگیر بود.

🔘 معراج : خبرهای رسیده حاکی از بازگشت ایرباس های A300-600 معراج تا ابتدای سال جدید است. دو فروند ایرباس A306 این شرکت مدت ها است زمینگیر می باشند. معراج این روزها با فعالیت 4 فروند A320 و A319 خود روزهای خوبی را سپری می کند.

🔘 کیش ایر : فوکر 100 این شرکت به رجیستر EP-LCR که اوایل دی ماه پس از 9 ماه زمینگیری به خط پروازی بازگشته بود پس از رخ دادن نقص فنی در پرواز کیش تهران، برای انجام چک به تهران منتقل شد.
پیش از این در مرداد ماه سال جاری مدیرعامل این شرکت خبر از بازگشت دوماهه این هواپیما به خط پروازی داده بود.

🔘  آسمان : پس از مدت ها بی‌خبری از ATR72 های این شرکت، خبرها حاکی از رده خارج شدن کلیه ATR های آسمان هستند. این پرنده‌ها به سبب نیاز به یک آپدیت که انجام آن برای هواپیمایی آسمان مقدور نیست، از خدمت خارج شده‌اند.

🔘 کارون : همانطور که چندی پیش اعلام شده بود، چک هواپیمای فوکر 100 این شرکت به رجیستر EP-OPI از مدتی پیش آغاز و روز‌گذشته با انجام تست فلایت به اتمام رسید. این پرنده پس از 14 ماه زمینگیری بزودی به خط پروازی باز خواهد گشت و ناوگان فعال فوکر 100 این شرکت به سه فروند افزایش خواهد یافت.

🔘  ساها : آخرین بویینگ B733 ساها به رجیستر EP-SIJ برای انجام چک و رنگ‌آمیزی زمینگیر شده است. ساها اکنون هیچ هواپیمای فعالی ندارد.

🔘  قشم ایر : ایرباس A320 قشم ایر به رجیستر EP-FQR برای چک و انجام رنگ‌آمیزی تازه زمینگیر شده است.

🔘  فلای پرشیا : همزمان با زمینگیر شدن دومین B737-300 این شرکت به رجیستر EP-FPB، سومین بویینگ B737-300 فلای پرشیا به زودی وارد خط پروازی می شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی  “ائرواسپیس تاک”


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو