پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونمایی از یک فروند بالگرد اورژانس هوایی پیشرفته در اهواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 277090 // // //


رونمایی از یک فروند بالگرد اورژانس هوایی پیشرفته در اهواز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مراسم رونمایی از یک فروند بالگرد اورژانس هوایی پیشرفته گفت: این بالگرد دارای سرعت عمل بیشتر و محدودیت پرواز کمتر است.


رونمایی از یک فروند بالگرد اورژانس هوایی پیشرفته در اهواز

«فرهاد ابول نژادیان» امروز (یکشنبه 27 بهمن) در مراسم رونمایی از یک فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی، با بیان اینکه این اورژانس از سال ۱۳۸۶ با استفاده از بالگردهای نظامی در موارد خاص راه اندازی شده اظهار کرد: هزینه این بالگرد از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تامین شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: در سال ۱۳۹۳ و با شروع طرح تحول نظام سلامت، اورژانس هوایی به صورت یکی از بسته های ویژه این طرح در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم و با رعایت حداقل استانداردها سازماندهی شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۸ با برنامه ریزی منظم، استفاده از بالگرد برای انجام رسالت محوله به حداکثر رشد خود رسیده است تصریح کرد: در ۱۰ ماهه اول سال ۹۸، به ۱۲۰ سورتی افزایش پیدا کرد.

ابوال نژادیان اضافه کرد: با توجه به لزوم ارائه هرچه بهتر خدمات، تصمیم بر این شد تا یک فروند بالگرد پیشرفته تر که دارای سرعت عمل بیشتر و محدودیت پرواز کمتر است به کار گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه این بالگرد قابلیت پرواز در مناطق شهری، جاده ای، کوهستانی و بیابانی را دارد ابراز کرد: این بالگرد جهت پاسخگویی به ماموریت های جاده ای و ترافیکی، بیماران حاد قلبی و مغزی و انتقال به موقع مادران باردار به کار می رود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اذعان داشت: با پیگیری های انجام شده و جلب موافقت و حمایت سازمان اورژانس کشور یک فروند بالگرد غیر نظامی به دانشگاه علوم پزشکی اهواز اختصاص داده شده است

غلامرضا شریعتی در این مراسم اظهار کرد: این بالگرد از تجهیزات خوب امدادی برخوردار است. وی افزود: استان به چهار بالگرد اورژانس هوایی نیاز دارد که در حال حاضر از دو بالگرد بهره مند است و مقرر شده وزارت بهداشت بالگرد دیگری در اختیار شهرستان دزفول قرار دهد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شهرستان ایذه نیز به یک بالگرد اورژانس هوایی نیاز دارد، گفت: با در اختیار قرار دادن این بالگردها، توان اورژانس هوایی خوزستان تکمیل می‌شود.

شریعتی، اورژانس هوایی را یکی از ضرورت‌های فوریت پزشکی دانست و ادامه داد: این بالگردها برای رسیدگی به بیماران به ویژه بیماران حاد در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرواز خواهند داشت و امیدواریم با اقدامات و پیگیری‌های مؤثر صورت گرفته در این حوزه بتوانیم دو بالگرد دیگر را به استان وارد کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: خوزستان با کمبود ۱۰۰ پایگاه فوریت پزشکی جاده‌ای و شهری مواجه است که در این راستا سال گذشته طی امضای تفاهمنامه استانداری با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، مقرر شد ۵۰ پایگاه احداث شوند.

استاندار خوزستان بیان کرد: از این تعداد ۱۰ پایگاه مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند و انتظار می‌رود احداث دیگر پایگاه‌ها با شتاب بیشتری انجام شود.

شریعتی افزود: با توجه به اهمیت فوریت‌های پزشکی، بلافاصله پس از تکمیل ۴۰ پایگاه فوریت پزشکی در جاده‌های استان، قرارداد احداث ۵۰ پایگاه دیگر به امضا خواهد رسید تا نقشه راه فوریت‌های پزشکی استان به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل شود.

وی با بیان اینکه این پایگاه‌ها پس از احداث، توسط وزارت بهداشت تجهیز خواهند شد، اظهار کرد: تکمیل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی در جاده‌ها علاوه بر ایجاد ظرفیت استخدامی جدید در استان، امکان رسیدگی بهتر به بیماران و توسعه رفاه و رضایت مردمی را مهیا خواهد کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت شبستان / خبرگزاری مهر 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو