پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونمایی از پهپاد و هوش مصنوعی برای پایش زیست‌محیطی

تاریخ خبر: // کد خبر: 277098 // // //


رونمایی از پهپاد و هوش مصنوعی برای پایش زیست‌محیطی

امروز (۲۷ بهمن ماه) در حاشیه بیست و یکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز از «پهپاد وهوش مصنوعی برای پایش‌های زیست‌محیطی» رونمایی شد.


رونمایی از پهپاد و هوش مصنوعی برای پایش زیست‌محیطی

محمد جعفری – مدیر عامل شرکت رایان‌نو – ضمن اشاره به اینکه برای پایش‌های زیست محیطی نیاز به ابزار جدیدی داریم، گفت: سه محصول در این راستا به سفارش سازمان محیط زیست تهیه شده است.

وی افزود:  امروزه پایش‌های زیست محیطی با ابزارهای قدیمی قابل انجام نیست و این رو نیازمند پایش محیط زیست با ابزارهای نوین هستیم. اولین محصولی که به سفارش سازمان محیط زیست تهیه شده سامانه سنجش از راه دور است و می‌تواند هر ۱۶ روز از پهنه سرزمینی گزارش‌های طیفی، متریک و سه بعدی با تمرکز بر تالاب‌های کشور تهیه کند.

جعفری تصریح کرد: دومین سامانه،‌ سامانه هوش مصنوعی است. برای مثال نیروی انتظامی برای شناسایی نقاط کشت خشخاش در کرمانشاه و کردستان از این سامانه هوش مصنوعی استفاده کرده است. این سامانه قادر است هر گونه مداخله‌ای را که با روش‌های معمولی قادر به تشخیص آن نیستیم، تشخیص دهد.

مدیرعامل شرکت رایان‌نو در ادامه با اشاره به طراحی پرنده‌ای با سوخت الکترونیک برای محیط زیست گفت: این پهپاد عمود پرواز است که توانایی ۴ ساعت پروازرا مداوم دارد همچنین دوربین اسکن روی آن نصب شده است و توانایی ارسال فیلم و عکس را به طور همزمان دارد.

جعفری با اشاره به اینکه می توانیم پرنده را  در فاصله ١٠٠ متری رصد کنیم ، گفت: این پهپاد قادر به تصویر برداری از تمام سرزمین با اولویت محیط‌ زیست است و قرار است برای اولین بار کرخه، هیرمند، بندرانزلی و میانکاله توسط این پهپاد رصد و پایش شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری اسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو